Rustikální neboli venkovský styl kuchyně se hodí i do bytu. Jak na něj?

Sníte-li o životě na vesnici, ale z určitého důvodu se momentálně nemůžete přestěhovat z města, přeneste se na venkov alespoň ve své kuchyni. Nemusíte vymýšlet teleportační zařízení – raději se pusťte do rekonstrukce a vylaďte interiérový design tak, aby byl v souladu s vašimi představami. Rustikální styl se do bytu hodí – neobyčejně ho občerství a propůjčí mu specifikou atmosféru, která vám dá zapomenout na to, že se právě nacházíte v rušné čtvrti.

Otevřené police

K charakteristickým rysům rustikální kuchyně patří otevřené police, na které umístíte dekorativní prvky – třeba oblíbené hrnečky s romantickými motivy. Efektu otevřeného regálu můžete dosáhnout i tak, že vymontujete dvířka u některých skříněk.

Sporák jako středobod kuchyně

Dominantou rustikální kuchyně je sporák. Ale kde hledat model, který do venkovsky laděného interiéru zapadne? Nebojte, nemusíte restaurovat desítky let starý kus – dnes skutečně není problém sehnat spotřebiče v odpovídajícím designovém provedení. Nejde přitom jen o sporák, s patřičným retro nádechem se vyrábí i digestoře, chladničky a ostatní pomocníci.

Keramický dřez

Nerezový dřez by celkový dojem z rustikální kuchyně zbytečně pokazil. Máte-li možnost, vyměňte ho za keramický, a to v klasickém bílém provedení.

Velký jídelní stůl

S jídelním stolem může být v menším bytě problém. Pokud pro něj přesto najdete místo, interiér pookřeje. Ve venkovské kuchyni by zkrátka neměl chybět, ani kdybyste kvůli tomu museli udělat určité kompromisy.

Podlaha

Na venkově převládá dřevo, jak ale naložit s podlahou v bytě? Vsaďte na praktický vinyl, který je od dřevěné podlahy téměř k nerozeznání. Navíc je velmi odolný a vyžaduje jen minimální údržbu.

Nechte si rustikální kuchyni navrhnout!

Nemáte ucelenou představu o budoucí podobě interiéru a raději byste ji nechali na odbornících? Krásné kuchyně v rustikálním stylu najdete v nabídce kuchyňského studia Gabon, které působí v Brně již od roku 1992. Inspirujte se fotografií na webu a nechte si zdarma navrhnout ideální rozložení nábytku přímo u vás doma!

Přidat komentář