Vánoce stylově: Vyzdobte si dům i zahradu tak, že vám ostatní budou závidět

Patří k vašim nejoblíbenějším činnostem upravování a zdobení bydlení? Pak se určitě nemůžete dočkat adventu a Vánoc. Toto období je pro dekorování nejlepší a nabízí nejvíce prostoru k nápadům a kreativitě. I když ještě zbývá docela dost času, začněte o vánoční výzdobě přemýšlet už teď, abyste byli dokonale připraveni.

Osvětlení

Co by to bylo za vánoční výzdobu, kdybyste vynechali vánoční světelné dekorace! Jen si to přiznejte. Na stromeček dáte nádherné skleněné baňky nebo nové ozdoby z adventního trhu, ale největší kouzlo stejně mají světýlka.

Vánoční LED osvětlení můžete umístit i kamkoliv jinam. Často se dávají do okna. A co třeba světelný déšť na zábradlí? Nebojte se experimentovat. Světly lze ozdobit také zahradu. Pěkně vypadají třeba řetězy na jehličnatých stromech. Při výběru dbejte na to, aby dané osvětlení bylo vhodné pro venkovní užití.

Tvořte, vyrábějte

Popusťte uzdu fantazii a dejte se do tvoření vánočních dekorací. Využijte cokoliv, co doma najdete. Inspiraci hledejte v časopisech nebo na internetu. Kreativci se se svými výrobky rádi chlubí na Instagramu nebo Pinterestu. Abyste našli obrázků co nejvíce, zkuste vyhledávat v angličtině.

Pusťte se do tvoření i s vašimi dětmi. Jednoduchý řetěz z papírových kroužků zvládnou i ty nejmenší, jen nekonečné stříhání bude bohužel na vás. Vyzkoušet můžete i jiné techniky, třeba malování barvami na sklo.

Bez cukroví nejsou Vánoce

Advent je doba, kdy se mimo jiné peče hromada dobrot. Už vás nebaví péct pořád dokola stejné cukrovinky? Receptů na vánoční cukroví je spousta, určitě najdete nějaké originální. Několik kousků pak můžete použít i jako dekoraci. Nejlépe se k tomuto účelu hodí perníčky. Na stromečku vypadají opravdu hezky!

Přidat komentář