Jak vytápět pohodlně a zároveň úsporně? Klíčem je moderní kotel

Přestože je léto v plném proudu, čas letí jako splašený a topná sezóna tu bude co by dup. A až zase venku udeří mrazy, budete vděční za teplo, které vám poskytne váš kotel. Pokud vám ten stávající nevyhovuje a přemýšlíte nad komfortnějším řešením, pak vám přijde vhod následující tip. Přečtěte si, proč stále více lidí přechází na topení plynem a proč volí značku Junkers.

Plyn není tak drahý, jak se o něm traduje

Bráníte se plynu, protože nechcete zbytečně utrácet za energie? Pravdou je, že v souvislosti s vytápěním nejde jen o cenu paliva, ale i o řadu dalších kritérií. Pokud vám spousta tepla uniká přes stará okna nebo používáte neefektivní starý kotel, neušetříte tak jako tak. Moderní plynové kotle navíc mají vysokou účinnost (začíná na 80 %), což v praxi znamená, že díky novému kotli můžete protopit menší částku i navzdory tomu, že se vzdáte levnějšího uhlí či dřeva.

Na co si dát pozor při výběru plynového kotle

K hlavním kritériím, na která byste měli při výběru plynového kotle hledět, patří výkon a účinnost. Zároveň se zaměřte na designové provedení – k mání jsou kotle nástěnné a stacionární.

Proč zvolit značku Junkers?

Vzhledem k tomu, že investice do nového plynového kotle není zanedbatelná, měli byste k výběru značky přistupovat svědomitě. Spolehlivé a úsporné kotle najdete v nabídce značky Junkers, jejíž historie se píše více než 100 let.

Obliba plynových kotlů úzce souvisí s komfortním vytápěním. Nebudete muset shánět uhlí, pravidelně přikládat (a hlídat, aby kotel nevyhasl…), vymetat saze a vynášet popel. A zatímco v minulosti bylo pohodlí vykoupeno dražším provozem, současné modely jsou mnohem efektivnější než kdysi. Kotle Junkers jsou jasnou volbou pro každého, kdo chce využít potenciál plynu na maximum.

Jedním z nejprodávanějších modelů je plynový kotel Junkers CERACLASS. K jeho výhodám patří maximální výkon a současně velmi kompaktní rozměry. Dále pak snadná obsluha i údržba. Všechny elektronické periferie jsou dostupné po sejmutí krytu v přední části zařízení. Dané řešení zjednodušuje servis a minimalizuje celkové náklady. Lidé si ho pořizují pro vytápění i ohřev vody.

Kdo se postará o montáž a servis?

V souvislosti s pořízením plynového kotle nejde jen o nalezení dodavatele, který vám zařízení prodá. Měli byste se po něm poohlédnout u spolehlivé firmy, v jejímž portfoliu služeb nechybí ani montáž a následný servis. Tyto aspekty mají rozhodující vliv na funkčnost a celkovou životnost kotle, a proto byste je neměli podceňovat.

Odborníky na značku Junkers najdete ve společnosti TEDOR s.r.o. Nabídka čítá úsporné kondenzační kotle i konvenční kotle. Vyžadujete-li příznivé ceny, individuální přístup a letitou praxi, budete spokojení. Pro další informace pokračujte na www.topenivodaplyn.cz.

Přidat komentář