Vybíráme jídelní stůl: Na co si dát pozor?

Rodina žijící dynamickým životem se neschází pohromadě příliš často. Momentů, kdy nechybí ani jeden člen domácnosti, je jako šafránu. K typickým příležitostem patří společná snídaně, oběd nebo večeře. V takové chvíli se z kuchyně či jídelny stává centrum všeho dění. Rodina zpoza jídelního stolu řeší důležité i nepodstatné záležitosti, provádí malé referendum o budoucích věcech a tak všelijak podobně. K pohodové atmosféře a výjimečným gurmánským zážitkům přispívá vhodně zvolený jídelní stůl. Ale jak si správně vybrat, když je nabídka tak široká? Prozradíme vám, jaká kritéria jsou podstatná.

Klíčový je materiál

Toužíte po jídelním stolu, který nebudete muset zanedlouho měnit za jiný? Po stabilním nábytku, na který je pěkný pohled? Do klasické kuchyně se hodí masivní dřevo. Jídelní stoly z masivu jsou bytelné, vypadají přirozeně, a navíc pěkně voní.

V moderní kuchyni můžete experimentovat i s jinými materiály. Za pozornost stojí kombinace kovové konstrukce s deskou z tvrzeného skla.

Kvalita použitých materiálů hraje zásadní roli. Raději si připlaťte za jídelní stůl, který vám vydrží po mnoho let jako nový, než abyste splakali nad levnějším, ale zato nekvalitním nábytkem.

Jak vypadá ideální jídelní stůl?

Pomineme-li materiál, pak k nejdůležitějším vlastnostem jídelního stolu patří vhodně zvolená velikost. Stůl by v jídelně neměl zabírat větší plochu, než je nezbytně nutné. Zároveň musí poskytovat dostatek místa pro všechny členy domácnosti. Co se týče designového pojetí, stůl by měl ladit s ostatními interiérovými prvky, aby nepůsobil jako „pěst na oko“.

Kde seženete moderní jídelní stoly za skvělé ceny?

Kvalitní jídelní stoly ze dřeva, kovu a skla najdete u prodejce Lumax nábytek, který se zabývá prodejem kompletního sortimentu pro celý byt. V nabídce najdete také nábytek do dětského pokoje, ložnice, obývacího pokoje a v neposlední řadě také do vaší kanceláře.

Přidat komentář