Zařizujete dětský pokoj? Nebojte se nábytku na míru!

Pustili jste se do zařizování dětského pokoje a narazili na problém? Pokud netušíte, kde začít a od čeho se takříkajíc odpíchnout, začtěte se do následujících tipů. Pokojíček pro děti má svá specifika, na která byste si měli dát pozor. Měl by být bezpečný, útulný a zároveň praktický – skloubit v praxi tato kritéria není tak snadné, jak se na první pohled zdá…

Čím začít? Výběrem barevné kombinace. Vhodně zvolená barva stěn a podlahy navodí příjemnou atmosféru. Řiďte se psychologií barev a pokud připravujete dětský pokoj pro předškoláka, vylepšete stěny pěknými malbami oblíbených dětských hrdinů, samolepek na zeď nebo zarámovaných obrázků. Pohádkové motivy interiér oživí a vnesou do něj útulnou atmosféru.

Mnohem komplikovanější je výběr dětského nábytku. Snahou rodiče je vytvořit bezpečné prostředí, ve kterém se malému dítěti nic nestane. Neměl by mít mít ostré hrany, o které se dítě může poranit. V souvislosti s bezpečností stojí za zmínku i podlaha, která by neměla být kluzká.

detsky-pokoj

Kvalitní nábytek do dětského pokoje musí vydržet méně šetrné zacházení a poskytovat spoustu úložného prostoru. Problém nastává v momentě, kdy zjistíte, že v místnosti není místa nazbyt. V takovém případě vám nezbude, než si nechat vyrobit nábytek na zakázku. Dětské pokoje na míru jsou samozřejmě ideální i do prostorných místností s atypickými dispozicemi.

Většina lidí si v souvislosti s přívlastkem „na míru“ představí finančně nákladné řešení. O opaku vás přesvědčí česká firma Nábytek MAX, která je výhradním zástupcem renomovaného rakouského výrobce P.MAX.

Dětský nábytek je bezpečný, podléhá nejnovějším trendům a vyrábí se z kvalitních materiálů. Ať už vám jde o pokoj pro malého prcka, školáka nebo studenta, můžete si nechat zdarma vyhotovit 3D návrhy dětských pokojů. Fotogalerii realizovaných dětských pokojů najdete na www.detske-pokoje-nabytek.cz.

Přidat komentář