Vyberte si osvětlení, které navodí tu správnou atmosféru

Chcete, aby se vám doma bydlelo ještě lépe než doposud? V tom případě se zaměřte na osvětlení, které spousta lidí podceňuje. Pro absolutní pohodu je podstatné, aby intenzita světla odpovídala charakteru místnosti. Společně se specializovaným prodejcem barevná-svítidla.cz jsme pro vás připravili několik praktických tipů!

Přímé a nepřímé osvětlení

Činnosti jako vaření či ruční práce vyžadují přímé a dostatečně intenzivní světlo. V tomto ohledu je bezkonkurenčním řešením bodové osvětlení. Jedná se o moderní a vysoce variabilní systém. Velmi žádané jsou bodovky zapojené do pohyblivého kloubu. Ten umožňuje libovolné zacílení světelného kužele na konkrétní místo. Bodovky se hodí i pro zvýraznění určitých částí místnosti.

Nepřímé osvětlení je naopak žádoucí pro podvečerní relaxaci u knížky nebo televize. Princip nepřímého osvětlení spočívá v nasměrování světla na stěny a strop. Odrážející se paprsky jsou rozptýlené a tlumené. Neoslňují a nevytváří nežádoucí kontrastní stíny.

Nepřímého osvětlení dosáhnete pomocí svítidel, které se umisťují do stropních podhledů nebo do tzv. kapes na stěně. Stoprocentního výsledku dosáhnete jen za předpokladu správního rozvržení jednotlivých zdrojů světla.

Nezapomínejte na dětský pokojíček

Zvláštní kategorii tvoří dětská svítidla. V dětském pokoji nesmí chybět centrální zdroj světla a několik doplňkových svítidel (např. stolní lampa nebo noční lampička u postýlky). K mání je široké spektrum designových lustrů s oblíbenými dětskými motivy. Takový zdroj světla je zároveň vkusným doplňkem. V posledních letech jsou trendy závěsné papírové lustry s potiskem. Špatnou volbou nejsou ani stylové stropníky.

V dobře osvětlené koupelně je hygiena jedna radost

Přirozeným zdrojem světla většiny koupelen je často jen menší okýnko, někdy dokonce žádné. Proto je nezbytné zajistit dostatečné osvětlení, a to nejen na strop, ale také v prostoru nad zrcadlem. Ideální koupelnová svítidla jsou bodová světla, ve větší koupelně pak v kombinaci s nástěnnými svítidly. Podstatné je, aby svítidla měla odpovídající hodnotu IP krytí.

S výběrem vhodného svítidla vám ochotně poradí zákaznická podpora v e-shopu www.barevna-svitidla.cz.

Přidat komentář