Výběr koupelnové skříňky není jednoduchá záležitost

I takový drobný nábytek, jakým je koupelnová skříňka, může při koupi nadělat spoustu starostí. Pokud kupující dostatečně nezváží všechny okolnosti, může se snadno stát, že díky nábytku zastaví půlku koupelny, nebo zvolí takové řešení, které mu totálně rozhodí celou snahu o designově řešený prostor. V tomto článku se dozvíte pár rad, jak tomu předejít.

Skříň do koupelny vybírejte dle dispozic místnosti

Při výběru koupelnové skříňky je zcela zásadní brát v potaz velikost koupelny i rozmístění dalšího nábytku a vybavení. Často se stává, že si majitel bytu pořídí krásnou, prostornou skříň, u níž si libuje, jak se mu do ní vejde spousta věcí. Jenže hned při instalaci zjistí, že mu skříň překáží ve dveřích a nenechává mu dost místa pro volný pohyb. Nábytek pak naštvaný vrací do obchodu.

Proto při koupi dbejte na rozměry místnosti. Máte-li doma k dispozici pouze malou koupelnu, nebojte se zvolit jednoduché nástěnné koupelnové skříňky. Jejich umístěním na stěnu uspoříte spoustu volného prostoru na zemi, který tak zůstane průchozí.

Pozor na dvířka skříně

Při volbě koupelnové skříně si dále všímejte toho, jak má řešená dvířka. Při otevírání klasických dvířek může docházet k nepříjemné situaci, kdy vám zasahují do středu místnosti natolik, že prakticky znemožňují jakýkoliv pohyb v jejich okolí. V malých koupelnách je tak praktičtější zvolit spíše koupelnové skříňky, jež mají posuvná dvířka.

Jaké barvy zvolit?

Při výběru skříně do koupelny nezapomínejte ani na design. Měla by ladit s ostatním nábytkem. Klasikou je provedení v bílé barvě, které koresponduje s umyvadlem a vanou či sprchovým koutem.

Pokud máte rádi spíše kombinaci barev, volte raději teplé, hřejivé barvy, které v koupelně přispějí k vytvoření příjemné atmosféry. Vyhněte se černé či hnědé barvě, stejně tak příliš zářivým, v koupelně nepůsobí dobře.

Přidat komentář