Porcelánové nádobí umocní vaše gurmánské zážitky

Chcete si stolování se svými nejbližšími užívat plnými doušky, a to bez ohledu na to příležitost? Krásné, kvalitní a stylové nádobí by nemělo odpočívat v útrobách kredence a čekat na oslavu či jiný „speciální“ den. Vždyť stále je co slavit a rutinní večeře servírovaná na porcelánu bude každému chutnat o moc líp.

Porcelánové nádobí není výsadou snobů a starší generace, která nedá dopustit na „cibuláky“ (ty jsou mimochodem populární i dnes). Naopak se dobývá do moderních kuchyní a nabídka uspokojí téměř každého. Velkými výhodami porcelánu jsou snadná údržba a dlouhá životnost. Sáhnete-li po kvalitní porcelánové soupravě, bude vám dělat radost ještě hodně dlouho.

Skvělou volbou je český porcelán značky G. Benedikt 1882, švýcarské výrobky Suisse Langenthal a rakouské soupravy Plus Lilien. Tyto a další kvalitní výrobky najdete u specializovaného prodejce eporcelan.cz.

Jak vypadají současné porcelánové trendy?

O popularitě porcelánu svědčí množství tvarů a dekorů. Kuchyňské a užitkové nádobí je charakteristické bílou barvou, ale skvěle vypadá i slonová kost. Pokud vám však čistě bílá nevyhovuje, můžete zvolit stylovou kombinaci trendy barev. Fialovo-černý či červeno-černý porcelán vypadá po boku vhodně zvolených doplňků velmi dobře.

porcelan-le-choco

V módě jsou i dekory. Největší poptávka je již tradičně po florálních, ale stranou nezůstávají ani nesmrtelné cibuláky.

Co se týče tvarů, ještě nedávno hrály prim čtverhranné talíře. Nyní jsou v kurzu „vlnící se“ nádobí, ale také klasické ovální a kulaté vary. Atraktivní je také vykrojený porcelán, který do sebe zapadá jako skládačka.

Na co si dát pozor?

Pořídíte-li si kvalitní porcelán, nezapomeňte, že se nemá být na více než 65°C. V případě ručního mytí nepoužívejte drátěnku a abrazivní čistící přípravky. Nádobí se zlatým či platinovým proužkem nedávejte do mikrovlnné trouby. Šálky skládejte vedle sebe, případně je zavěste – při naskládání do sebe hrozí, že se poškodí ouška.

Přidat komentář