Svítidla – důležitý prvek každé místnosti

25Od Edisonova vynálezu žárovky v roce 1879 uběhlo už téměř 150 let a také vývoj v této oblasti je samozřejmě úplně někde jinde, ale i přes tu dlouhou dobu něco zůstává stále stejné. Když zmáčkneme vypínač, z temné místnosti se nám rázem stane ložnice, pracovna anebo třeba i ateliér. Na osvětlení nesmírně záleží ve všech bytových i nebytových prostorech. Žijeme v podmínkách, kdy je v zimních měsících potřeba svítit někdy i celý den. Tudíž jsou svítidla velmi důležitou součástí interiéru, výrazně ovlivňují výsledný dojem z místnosti, a to nejenom na první pohled.

Osvětlení výrazně ovlivňuje, jak spokojeně se vám v daném místě žije, pracuje či odpočívá. Správně vybrané a umístěné osvětlení umí s interiérem udělat hotové zázraky. Je tedy dobré si dopředu rozvrhnout, co a kde v dané místnosti chcete dělat, a podle toho zvolit a nainstalovat svítidla.

A podle čeho můžeme vybírat svítidla do interiéru?

Nabízí se hned několik základních rozdělení – např. podle typu žárovky, velikosti, jejího umístění a tak dále. Vybíráme-li podle typu žárovky, máme dnes nepřeberné množství svítidel pro různé účely. S typem žárovky souvisí i její barevná teplota, která výrazně ovlivňuje právě výsledný dojem, jaký na nás místnost udělá.

V současnosti se také hodně mluví o tom, že různé vlnové délky světla (určující právě teplotu a odstín barvy) mají různý vliv na člověka a jeho psychiku. Výběr osvětlení do bytu či domu je často dlouhodobá investice, která se ale vyplatí. S výběrem vhodného řešení přímo pro vás vám mohou pomoci odborníci ze světelného studia Aulix. Jedna schůzka se zkušeným architektem či návrhářem/realizátorem interiérů vám může ušetřit čas i peníze. Navštívíte-li světelné studio Aulix v Dolních Břežanech u Prahy, můžete si nejen prohlédnout stovky vystavených modelů svítidel, zároveň si můžete nechat zhotovit návrh osvětlení pro váš byt či dům. Možnosti jsou široké, nebojte se tedy v případě problémů či nejasností poradit se skutečnými odborníky.

Přidat komentář