Tapetujeme

Potřebuje vaše bydlení zmodernizovat, je bez života, barev, něčeho nového? Ideálním a cenově dostupným řešením pro každého jsou tapety na zeď. Nejen, že dodá vašemu bydlení zcela novou atmosféru, ale především tapetami můžete zakrýt poškrábaný nábytek, staré omítky nebo jinak viditelně poškozené stěny. Na rozdíl od malování ušetříte spoustu času a při lepení tapety navíc nevzniká tolik nepořádku. Jestliže zvolíte klasické 25zeď, budete navíc potřebovat speciální lepidlo, které je určeno pro uchycení tapety na stěnu. Jednoduše smícháte lepící směs s vodou, obdobně jako při malování a lepidlo válečkem nanesete na zeď nebo na tapetu, to záleží na typu tapety. Poté přiložíte na stěnu tapetu a vyhladíte ji jemným kartáčem nebo stěrkou, aby se odstranily vzduchové bubliny a tapeta dokonale přilnula ke stěně.

Když se vám nechce lepit…

Existují i samolepící tapety, které nepotřebují speciální lepidlo. Stačí je odlepit z papíru a přiložit na stěnu. Poté vyhladíte a máte vytapetováno během pár minut. Pokud tapeta po nalepení přesahuje rohy, případně je delší než spára mezi stěnou a stropem, nestříhejte a nezkracujte tapetu před přiložením. Teprve až bude tapeta na stěně, jednoduše si vezměte ostrý nožík, pravítko či vodováhu a zbylou část tapety odřízněte. Dále samolepicí tapety skvěle poslouží při renovaci nábytku nebo jeho dekorování. Je možné je lepit na nejrůznější druhy materiálů. Tapet na stěnu i samolepicích tapet je nepřeberné množství. Nejrůznějších barev a vzorů je celá řada, a proto si vybere i ten nejnáročnější.

Velmi moderní a oblíbené jsou originální fototapety. Rovněž jsou nabízeny nejrůznější motivy, dekory a imitace. Využít je můžete například při tapetování dveří od ledničky, stěny za kuchyňskou linkou, k tapetování podlahy či kachliček v koupelně. Fototapety jsou v podstatě zvětšené fotografie ve vysoké kvalitě. Působí velmi reálně, mají jasné syté barvy a především jsou zajímavé a netradiční. Využijte i vy úžasných možností tapet, které dodají vašemu bydlení jedinečný nádech.

Přidat komentář