Splňte si sen o krásné terase: Co byste o ní měli vědět, než se pustíte do stavby?

Jak by se vám líbilo, kdybyste se mohli po náročném pracovním dni natáhnout na pohodlné lehátko na terase a načerpat síly na čerstvém vzduchu? Pokud jste si již pořídili lehátko, ale stále vám chybí terasa, máte nejvyšší čas vše napravit. Přestaňte litovat toho, že jste na ni nemysleli při stavbě domu – postavit si ji můžete kdykoliv. Ještě před tím si však přečtěte, na co si dát pozor.

Kvalitní terasa vydrží dlouho jako nová

Stavba terasy je finančně náročná a je logické, že se většina lidí snaží ušetřit na všem, na čem se ušetřit dá. Nicméně to není správný přístup, protože kvalita materiálů hraje zásadní roli s ohledem na životnost a odolnost konstrukce. Měli byste se poohlédnout po řešení, které je určeno do venkovních podmínek a bude vám dělat radost i po letech. Nový prostor, byť nebude obehnán stěnami, se snažte vnímat jako další místnost.

Nepodceňujte význam zastřešení

Zastřešení není nezbytně nutné, ale zastřešená terasa má oproti odkryté mnohé výhody. Ideální je kombinace s markýzou, kterou lze kdykoliv vytáhnout/zatáhnout dle aktuální potřeby. Zvolíte-li pevné zastřešení, zbytečně se připravíte o sluneční paprsky.

Jaký zvolit materiál?

Zcela zásadní otázka, na kterou nelze jednoznačně odpovědět, neboť každý z materiálů má své specifické vlastnosti, výhody a nevýhody. Zároveň je třeba přihlédnout k českému klimatu. Například dlažba, která je velmi populární ve státech jižní Evropy, se do zdejších podmínek nehodí.

Naopak jsou oblíbené dřeviny jehličnanů a terasy z exotického dřeva (teak, bukit, bangkirai, ipe, garapa…).

Do centra pozornosti se díky svým vynikajícím vlastnostem a minimální údržbě dostávají také wpc terasy. Kompozitní materiál snoubí výhody dřeva – jeho přírodní vzhled a teplý pocit – s odolností a dlouhou životností PVC.

Spoustu užitečných informací ohledně materiálů pro stavbu terasy najdete na www.au-mex.cz.

Přidat komentář