Silné neodymové magnety nesmí chybět v žádné domácnosti

Proč je o neodymové magnety tak velký zájem? Protože jsou malé a velmi silné. Háčky a kotoučové magnety nachází v domácnostech rozličné uplatnění. Můžete si díky ním vyrobit úchyt na dvířka, magnetickou tabuli na šperky, držák na klíče a spoustu dalších věcí. O možnostech využití se dočtete v následujících řádcích.

Praktický úchyt na dvířkách kuchyňské linky

Neodymový magnet je odpovědí na otázku, jak udělat z dvířek kuchyňské linky magnetickou tabuli. Stačí, když na zadní stranu dvířek přilepíte kotoučový neodymový magnet samolepící páskou. Pak už jen z druhé strany přicvaknete recepty, nákupní seznamy či jiné důležitosti.

Magnetický držák na klíče

Pokud neustále hledáte klíče a vždy je pokládáte na jiné místo, bude se vám hodit originální magnetický úchyt, který snadno vytvoříte pomocí neodymového magnetu. Ušetříte spoustu času i nervů. Vystačíte si se dřevěnou poličkou, na jejíž spodní stranu připevníte samolepící magnetický kotouč nebo jiný klasický neodymový magnet. Klíče budou držet jako přibité a vždy je najdete na stejném místě.

Magnetický organizér do koupelny

Sekundární funkcí koupelny je úložiště spousty drobností v podobě kleštiček na nehty, pinzety a dalších nezbytností. I tyto věci by měly být na jednom místě, protože jinak ztratíte spoustu času neustálým hledáním. Přitom vám může skvěle posloužit magnetický držák.

Jak ho vyrobit? Budete potřebovat tenký pozinkovaný plech, který připevníte na vnitřní stranu dvířek koupelnové skříňky, plastové krabičky a menší neodymový magnet (ten přilepíte na krabičky). K dostání jsou také samolepící magnetické kotoučky – ocení je každý, komu se nechce patlat s lepidlem.

Tím ovšem možnosti uplatnění neodymových magnetů v domácnosti ani zdaleka nekončí. Magnetické držáky využijete také na šperky, kořenky a další věci. Záleží jen na vaší kreativitě a potřebách. Silné neodymové magnety seženete na unimagnet.cz.

Přidat komentář