Víte, jak správně pečovat o ručníky a osušky?

Současná nabídka ručníků a osušek potěší každého, kdo miluje jemné a příjemné materiály. Ale jak zařídit, aby takové byly i v případě častého praní? Budete-li o ně správně pečovat, odmění se vám hebkostí a zachováním svých původních vlastností.

Předpokladem jsou kvalitní materiály

Chcete-li, aby vám osušky a ručníky dlouho dělaly radost, neměli byste na nich šetřit. Nebojte se připlatit si za osvědčené přírodní materiály a vyšší gramáž (450 g/m2). Tato kritéria jsou mnohem důležitější než pěkný vzhled, ovšem i ten jde s kvalitním zbožím ruku v ruce.

Záleží také na výšce vlasu. Nadýchané jsou ručníky a osušky s delšími vlasy, nicméně i kratší můžete vnímat jako velmi příjemný. Samozřejmě za předpokladu větší hustoty.

Nelekněte se, když se ručníky a osušky po prvním praní mírně srazí. Jde o naprosto přirozený jev, ke kterému dochází v souvislosti s upevněním a stažením vláken. Dejte si však pozor na to, nebyl buben přeplněný. Pak se totiž mohou vytvořit nevzhledné žmolky.

Praktické rady, které se vám budou při péči o ručníky a osušky hodit

Velkou chybou je používání aviváže. Ta zapříčiní to, že se vlákna a vlasy slepí a sníží se jejich celková savost. Perte vždy s prádlem stejné barvy a v případě bílých ručníků můžete do prášku přidat i trochu jedlé sody. Svěží vůně dosáhnete pomocí plátku citrónu.

Postupem času ručníky a osušky nesají tak dobře jako dřív, což můžete napravit tak, že je namočíte do teplé vody s octem.

Ideální teplota praní je čtyřicet stupňů. S pracím práškem šetřete a vyhněte se sušení na radiátorech a přímém slunci. To samé platí také o žehlení – vysoká teplota by mohla poškodit vlákna.

Tip na závěr: Krásné a kvalitní ručníky a osušky seženete za skvělé ceny u oblíbeného prodejce RodinneBaleni.cz. V široké nabídce najdete výrobky s elegantním a nadčasový designem, ale také hravé dětské vzory a motivy známých pohádek.

Přidat komentář