Sedačka o vás leccos prozradí

Říká se, že obývací pokoj nejvíce prozrazuje o životním stylu svých majitelů. V této místnosti se zkrátka zhmotňuje nejvíce představ o vlastním bydlení. A sedací souprava jí víceméně dominuje. Zkrátka je takovým jejím srdcem.

Už jen z toho důvodu je na místě tento kus nábytku vybírat s náležitým rozmyslem. Uvědomte si třeba, že sedací souprava bude místem, na kterém se mnohdy v jeden okamžik bude scházet většina členů vaší domácnosti.

Zaměřeno na pohodlí a odolnost potahového materiálu

Tento faktor spolu s kvalitou potahového materiálu, jež by měl být pohodlný a odolný vůči veškerým typům zátěží, jimž bude vaše nová sedačka vystavována, berte jako klíčový. Její velikost zkrátka podřiďte počtu členů vaší domácnosti, ale i prostorám, v nichž se vaše sedačka bude nacházet.

Umožněte svému obýváku dýchat

Není nic horšího, než když malou místnost zaplníte jedním velkým kusem nábytku, byť se bude jednat o sebeluxusnější kousek. Tak jej ale okolí nebude vnímat. Prostor už totiž nebude mít šanci dýchat, doslova jej zadusíte. Z toho důvodu je nesmírně důležité vycházet z dispozic vašeho obývacího pokoje. Řiďte se klasickou přímo úměrou: čím menší pokoj zařizujete, tím menší sedací soupravu si do něj můžete dovolit umístit. A obráceně.

Sedačka středobodem místnosti

Čím větší rodina a čím větší obývací prostory, tím si naopak můžete dovolit větší sedací soupravu. Zatímco do malých prostor jsou vhodné maximálně dvousedáky na nožičkách, prostorným obývákům velmi „sluší“ například sedací soupravy rohové, obzvláště pokud se vyhnete jejich umístění přímo ke stěně. Sedačku naopak postavte do prostoru, klidně přímo co centra místnosti. Designově zajímavá rohová sedací souprava se pak stane jejím středobodem.

Sedačka s úložným prostorem, nebo rozkládací?

Záleží jen na vašich potřebách, zda zvolíte sedačku rozkládací či s úložnými prostory. Každá má své výhody. Rozkládací rohové sedačky plně nahradí kvalitní lůžko a vaši hosté se na ní vyspí lépe než na karimatce na zemi, nebo na nepohodlném gauči. Ovšem ani úložné prostory nebývají k zahození. Zcela nejvíce praktické jsou modely, jež nabízejí obojí. Plně nahradí někdejší peřiňák, jež si možná pamatujete z bytu vaší babičky, a když je třeba, rozložíte jej na lůžko či lůžka.

Přidat komentář