Pravidelná siesta v houpací síti jako klíč ke kreativnímu a bystrému myšlení

Ruku na srdce – kdy naposled jste si dopřáli trochu nerušeného odpočinku? Chvilku pro sebe, kterou jste využili nicneděláním a relaxací… Jakoby pro siestu v moderní společnosti orientované na výkon nebylo místo. Pořád se jen za něčím honíme a neumíme zpomalit. Podle vědeckých studií je přitom pravidelná porce odpočinku velmi prospěšná pro lidský mozek.

Když odpočíváte, v mozku probíhá úklid

Za zmínku stojí například zjištění amerického neurologa Marcuse Raichla. Podle něj lidský mozek využívá odpočinek k tomu, aby vytřídil informace a opravil opotřebené neuronové sítě. V souvislosti s relaxací pak dochází k tzv. AHA momentům – situacím, kdy najednou přijdeme na řešení problému, se kterým jsme si dlouho bezvýsledně lámali hlavu.

Dalším pádným argumentem pro pravidelnou siestu je také dorovnání hladiny dopaminu (tzv. hormonu štěstí), k jehož poklesu dochází v důsledku dlouhodobého stresu. Takže až si jen tak sednete do houpací sítě, nevyčítejte si to. Berte to jako skvělou příležitost k regeneraci mozkovny. Bez vydatné relaxace si v dnešní uspěchané době neuchováte vitalitu, kreativitu, bystrost a tolik potřebnou výkonnost, na které většinová společnost tak bazíruje.

Relaxace a rytmické houpání vás neomrzí

A proč jsme několikrát zmínili siestu v houpací síti? Odpočívat samozřejmě můžete i jinak – třeba na sedačce nebo v posteli. Ale jakmile se poprvé natáhnete v síti či v závěsném houpacím křesle, pochopíte, proč je daný sortiment tak populární. Zažijete stav bez tíže a vaše myšlenky budou moct nerušeně proudit v okolí, aby se nakonec usadily na správných místech.

Pořízením houpací sítě navíc prospějete i své domácnosti. Bude díky ní vypadat ještě o něco lépe a navodí tu správnou atmosféru pohody. Spoustu krásných modelů najdete v nabídce české značky La Siesta. Kombinace ekologicky nezávadných surovin, úžasného designu a perfektního zpracování je neodolatelná. A kdy jindy si pořídit houpací síť než nyní – v sychravém období?

Přidat komentář