Sedací souprava a obývací stěna si musí „sednout“: Jak je sladit?

Pustili jste se do zařizování obývacího pokoje a tušíte, že sladit sedací soupravu a obývací stěnu může být oříšek? Obojí je považováno za ústřední interiérové prvky, a proto byste měli výběru věnovat dostatek pozornosti. Jak vše sladit, aby výsledek dopadl dle očekávání? Přečtěte si následující tipy a budete mít jasno.

Obývací pokoj je středobodem domácnosti. Slouží jako místo pro setkání s přáteli, lenošení a leckdy i k práci nebo jiným aktivitám. Celkové pojetí místnosti by proto mělo působit celistvě, ale na druhou stranu nápaditě a nikoliv monotónně.

Prvním krokem je volba jednotného stylu. Rozhodněte se, jestli si obývací pokoj zařídíte v klasickém, moderním, minimalistickém nebo jiném pojetí. Případně vyzkoušejte nevšední kontrast usedlejší obývací stěny s designově netradiční sedačkou. Podstatné je, aby v interiéru dominoval pouze jeden výrazný prvek. Zda to bude sedačka, nebo stěna, je na vás.

K nejčastějším chybám patří špatně zvolené rozměry. Není dobré, když sedací souprava působí mohutněji než obývací stěna, což platí i naopak. Ideální je, když má pohovka na každé straně o cca 0,5 metru méně než nábytek.

Možná vás napadlo, že si nemusí rozumět diametrálně odlišné materiály. Jak by asi vypadala dřevěná obývací stěna a sedací souprava z eko kůže? Budete se divit, ale přírodní materiály doplněné těmi moderními nevypadají vůbec zle.

Vždy se soustřeďte na zdánlivě nepodstatné detaily a snažte se je vzájemně sladit. Konkrétně třeba tvary – oblejší obývací stěna vypadá dobře po boku kulatější sedačky. K ostře řezaným hranám zase sedí rovný sedací nábytek.

Jak vypadají sladěné obývací pokoje v praxi? Přesvědčte se o tom ve fotogalerii realizovaných interiéru na míru na www.nabytek-max.cz. Renomovaný výrobce zároveň nabízí dětské pokoje i studentské pokoje na míru – vše za ceny srovnatelné s katalogovým nábytkem.

Přidat komentář