Raz, dva, tři. Za tolik měsíců můžete bydlet v novém rodinném domku

Mnoha lidem se v uplynulých měsících rozplynul sen o vlastním bydlení. Stavební materiály i služby zdražují a nic nenasvědčuje tomu, že by se situace měla obrátit. Přesto se nabízí řešení, jak bydlet za více než přijatelné peníze, a to dokonce do tří měsíců od podpisu smlouvy. Řešení se nazývá montovaný dům, a vzhledem ke kvalitě provedení zřejmě nastolí jeden z budoucích směrů bydlení.

Nic proti klasickému zděnému domu. Bezesporu nabízí výhody, pro které si ho stále volí podstatná část lidí. Kamenem úrazu je rychlost, respektive pomalost výstavby. Zhotovení hrubé stavby se obvykle podaří do půl roku, následujících 10 až 12 měsíců pak trvá dokončení a příprava k zabydlení. A to v lepším případě, kdy vše půjde „jako na drátkách“ a neobjeví se nečekané komplikace s dodavateli.

Dalším negativem zděných domů je cena. Nejde přitom pouze o cenu stavebních materiálů, ale především technologickou náročnost, která je do značné míry charakteristická i pro segment montovaných staveb. Realizace se neobejde bez mechanizace, například v podobě jeřábu či lešení. Náročný terén pak může významně zkomplikovat přepravu a montáž objemných a těžkých dílů. A právě v tomto ohledu jsou světlou výjimkou montované rodinné domy Henry Houses.

Proč jsou Henry Houses bydlením budoucnosti?

Pod názvem Henry Houses prezentuje své typizované montované rodinné domy česká firma Develop Beta. V čem jsou unikátní? Zejména rychlostí montáže, kterou zvládnou tři osoby za jediný víkend. Materiály jsou připraveny do tří měsíců, což je doba, a kterou lze v bungalovech bydlet.

Montované domy bungalov nejsou „nouzovkou“ ani kompromisem. Naopak představují plnohodnotnou variantu pro každého, kdo nechce čekat na stavbu zděného domu a zároveň by rád ušetřil na výstavbě. Základ tvoří vysoce kvalitní ocelová konstrukce, která dům předurčuje k velmi dlouhé životnosti. Celkový dojem umocňuje moderní, architektonicky čistý design z per známých českých architektů.

Více se o montovaných domech Henry Houses dozvíte na henry-houses.com.

Přidat komentář