Pracovna v ložnici? Jděte do toho!

Pokud vás pandemie přinutila k home office a současně jste došli jste k závěru, že dočasná kancelář v obýváku nejde ruku v ruce s efektivitou, najděte si jiné, příhodnější místo. Co třeba vaše ložnice? Je-li dostatečně velká, určitě vám nabídne místo i pro práci. Zařiďte si v ní pracovnu, do které se budete těšit a nikdo vás v ní při práci nebude rušit. Poradíme vám, jak na to.

Postel není dobrou volbou

Přesunout se z gauče na postel, je jako přejít z louže pod okap. A to nejen z hlediska výkonnosti, ale i zdraví. Potřebujete kvalitní kancelářskou židli a pracovní plochu v podobě stolu. Ideální je místo v bezprostřední blízkosti okna, kde není problém se světlem. Pakliže takové umístění není možné, pořiďte si silný lokální zdroj světla (např. stojací lampu).

Bez nového nábytku to možná nepůjde

Základními kameny pracovny jsou židle a stůl, a právě do těchto klíčových prvků neváhejte investovat adekvátní částku. Ale abyste pro ně získali dostatek prostoru, pravděpodobně budete muset zahýbat se stávajícím nábytkem – anebo to vyřešit pořízením nové ložnice sestavy. Pokuste se zvolit takovou, jejíž součástí je dostatek skříněk. Jednu využijete jako prostor pro úschovu pracovního vybavení a zároveň díky ní opticky oddělíte relaxační a pracovní zóny.

Určitě není vůbec od věci, když pracovní stůl sladíte s zbytkem nábytku. Celek bude vypadat jednolitě a harmonicky.

Do jakých barev pracovnu zahalit?

Určitě jste již slyšeli o psychologii barev, tedy o jejich vlivu na naše vnímání. Skutečnost je taková, že vhodně zvolené odstíny mohou podpořit kreativitu i pracovní výkon. Potřebujete-li povzbudit k aktivitě a zklidnit mysl, využijte k tomu studené tóny. Modrou posílíte produktivitu, zelenou docílíte přítomnosti pozitivní energie. Pro stimulaci intelektu a celkové nabuzení je vhodná žlutá. A hnědou navodíte dojem spolehlivosti.

Přidat komentář