Co promyslet při výběru volně stojící vany

Toužíte po originálním designu ve vaší koupelně a zvažujete pořízení volně stojící vany? Poradíme vám, co zvážit předtím, než se pro její nákup definitivně rozhodnete. Dostatek místa totiž není to jediné, co bude potřeba.

Stane se z ní rázem dominanta koupelny a určitě vám nikdy nezevšední. Je však dobré promyslet hned několik věcí, protože ne každá koupelna je pro volně stojící vanu ta vhodná.

Dostatek místa je základ

Volně stojící vana nevynikne v panelákové koupelně, kde ji budete muset minimálně ze dvou dvou stran přiblížit ke zdi. Hodí se skvěle do vzdušných a prostorných míst, které překypují prostorem a ne každá koupelna jej má dostatek. To oceníte i při úklidu, protože při znemožnění přístupu ke dvěma stěnám by se vám k ní jen špatně dostávalo.

Akrylát, nebo mramor?

Pokud má mít vaše vana moderní vzhled, osloví vás v sortimentu e-shopu Hezká koupelna volně stojící vana Velvet ve velkorysém rozměru 180 x 90 cm nebo úspornější vana Ruby 150 x 75 cm, obě jsou z akrylátu. Mají velkou výhodu oproti vanám z litého mramoru, tou je hmotnost. Je nutné s ní počítat, protože i pro novostavbu může zátěž v řádu 250 kilogramů a více zavinit postupem let deformaci podlahy. Navíc volně stojící vana nemívá podezdívku, jsou na ni proto kladeny vysoké zátěžové nároky. Hledáte-li spíše retro vzhled, osloví vás jistě řešení volně stojící vany na nožičkách.

Vanová baterie a odtok

Může být složité právě ve vaší koupelně zajistit nový rozvod vody, a to navíc přímo pod podlahou tak, jak je k tomuto typu vany potřeba. Zajištěn musí být i odtokový kanál, to by ale nemuselo být už tak složité. K volně stojící vaně se skvěle hodí stojící vanové baterie do podlahy, které lze pořídit za výhodnou cenu.

Pokud jste si jistí, že výše uvedené body zvládnete vyřešit a že vám tato vana za tyto peripetie stojí, dovolíme si vám vnuknout ještě jeden nápad. Co byste říkali na naprosto originální a dokonalou černou volně stojící vanu? Přejeme příjemné promýšlení a zařizování!

Přidat komentář