Kusový koberec? 5 hlavních důvodů, proč ho musíte mít i vy!

Hledáte způsob, jak ještě o něco více zútulnit bydlení? Jednoduchá rada zní: pořiďte si kusový koberec. Pokud jste ho doposud nepotřebovali, po přečtení následujících výhod pravděpodobně uznáte za vhodné, že díky němu bude váš život mnohem veselejší. Oceníte ho například vždy, když se ráno probudíte a došlápnete na něj namísto na studenou podlahu. Tím však výhody skvělého interiérového doplňku teprve začínají!

Navodí útulnější atmosféru

První výhodu jsme zmínili v úvodu. Kusové koberce vnáší do interiéru pocit útulnosti. Bez ohledu na to, zda si ho pořídíte do ložnice, obývacího pokoje, jídelny, nebo jinam, se na něj budete rádi koukat.

Redukce hluku a zlepšení akustiky

Tyto dvě vlastnosti samozřejmě platí spíše pro metrážové koberce, které zabírají podstatně větší plochu místnosti, nicméně dostatečně velký kusový koberec dokáže hotové divy. Stačí zvolit kvalitně zpracovaný, těžší koberec určený pro větší zatížení.

Udržuje přirozenou vlhkost v interiéru

Některé materiály dokáží udržet optimální vlhkost v místnosti. Patří mezi ně i přírodní vlna, mezi jejíž výhody patří zvýšená odolnost vůči oděru a znečištění. Rozhodnete-li se pro pořízení kusového koberce z tohoto materiálu, počítejte s vyšší cenou.

Hrací plocha pro menší děti

Kusové koberce jsou k dostání v širokém spektru designových variant a nechybí ani pestrobarevné potisky a motivy, které jsou jako stvořené do dětského pokoje. Děti si na nich hrají mnohem raději než na tvrdé podlaze a v případě vhodně zvoleného vzoru jim koberec poslouží jako hrací plocha.

Možnost, jak zakrýt nedostatky

Máte na podlaze nevzhledný škrábanec, ale momentálně neuvažujete o pokládce nové krytiny? Nevadí, jednoduše na dané místo položte kusový koberec – právě jste se elegantně zbavili nepříjemného problému.

Potřebujete snad další důvody, proč rozjasnit interiér kusovým kobercem? Vyberete si ten svůj u specializovaného prodejce superpodlaha.cz.

Přidat komentář