Jak mít v ložnici více úložného prostoru?

Místa pro uskladnění věcí není nikdy dost. A pokud bydlíte v menším bytě, jistě důvěrně znáte situace, kdy se oblečení a další nezbytnosti nebezpečně hromadí snad ve všech koutech ložnice. Kromě toho, že kazí celkový dojem z interiéru, jednoduše překáží. Naštěstí existují způsoby, jak vytěžit maximum i z poměrně malého prostoru. Inspirujte se následujícími tipy a udělejte ze své domácnosti, která momentálně připomíná skladiště, opět útulný domov.

Vestavěná skříň a šatna

Alfou a omegou menší ložnice by měla být vestavěná skříň. Jasnou volbou jsou vestavěné skříně na míru, které si navrhnete podle svých potřeb. Nechte si vyrobit originální kus nábytku s optimálními rozměry a dostatečným počtem polic a dalších nezbytných prvků. Vestavěné skříně do ložnice vnáší eleganci, a především spoustu úložného prostoru.

Stejné výhody přináší také vestavěná šatna. Také v jejím případě využijete prostor do posledního centimetru a zároveň získáte osobitý nábytek, který snoubí krásu a účelnost.

Kvalitně zpracované vestavěné skříně i šatny seženete levně na levne-skrine.cz. Na kolik vás dané řešení vyjde, si můžete spočítat pomocí konfigurátoru na uvedeném webu.

Postel s úložným prostorem

Trn z paty vám může vytrhnout také vhodně zvolená manželská postel. Letiště s úložným prostorem pojme poměrně dost věcí – třeba sezónní oblečení, které nepotřebujete po celý rok ve skříni. Anebo do něj naskládáte peřiny či deky, náhradní povlečení, sadu ručníků… jednoduše vše, co by mohlo ve vlhkém prostředí sklepa splesnivět.

Pokud nemáte a z nějakého důvodu si nemůžete pořídit postel s úložným prostorem, snažte se i tak využít veškerý prostor pod postelí – určitě se do něj vejde pár nízkých krabic, sezónní obuv a další věci.

Rada na závěr zní: vždy se snažte využívat prostor pod stropem (většina lidí to nedělá) i u podlahy. Jistě se vám podaří objevit několik praktických míst, která jste doposud přehlíželi.

Přidat komentář