Jak vytvořit romantickou ložnici? Inspirativní tipy, které nesmíte přehlédnout!

Ložnice je místem, kde většina národa tráví v průměru čtvrtinu až třetinu dne. Pro mnohé však není pouhou noclehárnou, jako spíše útočištěm pro intimní chvilky s partnerem. Pokud jste zatoužili po romantickém zákoutí, které překypuje sexuální energií, ale přitom si zachová půvab, zařiďte si ji v duchu následujících tipů.

Atmosférické osvětlení

Stropní osvětlení je základ, ovšem skutečné charisma romantické ložnici přidají doplňková svítidla v podobě nočních lampiček nebo řetězového LED osvětlení. Nesmrtelnou klasiku reprezentují svíčky – v jejich případě dbejte zvýšené opatrnosti a neumisťujte je v bezprostřední blízkosti záclony či jiné textilie.

Příjemný motiv

Romantiku vnímáme každý po svém, a zatímco jedna skupina preferuje konvenční motivy jako drobné květiny, jiná dává přednost úplně jiným vzorům. Důležité je, abyste se v ložnici cítili dobře a bylo vám v ní příjemně. Podle toho zvolte tapety i dekorace. Snažte se držet pravidla „všeho s mírou“, protože prostor, ve kterém je na ústřední motiv kladen přílišný důraz, může působit rozpačitě a kýčovitě. Klíčem k úspěchu je střídmost.

Útulnost navodí textil

Bez hřejivého přehozu, dekoračních polštářků, stylových závěsů a dalších zástupců z početné rodiny bytového textilu budete mít při zařizování romantické ložnice mnohem těžší pozici. Díky nim naopak velmi snadno vykouzlíte místnost, která splňuje vaše představy do puntíku. Co si příliš hlídat nemusíte, je sladěnost – samozřejmě je vhodné, aby část textilního vybavení ladila s hlavním motivem a barevným pojetím prostoru, některé kousky však mohou být v mírném kontrastu.

Hodila by se vám rada na závěr? Snažte se o osobitost. Nebojte se improvizovat a neváhejte místnosti vtisknout jedinečnost – třeba pomocí rámečků s fotografiemi, nevšedních (klidně starožitných) dekorací či jiných prvků, které by podle vás v ideální ložnici neměly chybět.

Přidat komentář