Posuvné dveře: Elegantní a praktické řešení nejen do malého bytu

V malém bytě není prostoru na rozdáváním ale to nevadí, protože se nabízí mnoho způsobů, jak z něj vytěžit maximum. Jednou z možností je výměna klasických dveří za posuvné. Dané řešení je vhodné přivítají s otevřenou náručí i obyvatelé většího bydlení, kteří touží po příjemné změně a přítomnosti moderních prvků. Posuvné dveře jsou dobrou volbou také do úzké chodby, která by v případě otevřených křídlových dveří nebyla průchozí.

Výhodou číslo jedna je fakt, že otevřené posuvné dveře nepotřebují žádný prostor na úkor místnosti. Zároveň nezmenšují šířku komunikačních prostorů, snadno se otevírají a v případě kvalitního pojezdového systému jsou velmi tiché. A doplníte-li je o plynový doraz či jiný prvek na podobném principu, budou při otevírání a zavírání plynule brzdit.

Na jakém principu posuvné dveře fungují?

V zásadě můžete zvolit některé z následujících řešení:

  • posuvné dveře ve stavebním pouzdru,
  • posuvné dveře posouvající se po stěně.

Rozhodnete-li se pro posuvné dveře ve stavebním pouzdru, nevyhnete se určitým stavebním úpravám. Obvykle nejsou náročné, nicméně přesto je vhodné o tomto typu uvažovat již při rekonstrukci. Práce spočívá ve zhotovení otvoru (pouzdra), do kterého budou dveře zajíždět.

Montáž posuvných dveří, které se posouvají po povrchu stěny, je mnohem jednodušší a rychlejší. Spočívá v osazení dveřního rámu a ukotvení kolejnice.

Jaké posuvné dveře do koupelny?

Posuvné dveře často nachází využití v koupelně. A protože jde o nejpoužívanější dveře v domácnosti, je vhodné výběru věnovat dostatek pozornosti a nepodcenit skutečnost, že musí čelit teplotním výkyvům a změnám vlhkosti vzduchu.

Dalšími požadovanými vlastnostmi, o kterých nemá většina lidí ani ponětí, jsou schopnosti ventilace a prostupu světla.

Co se týče výměny vzduchu, ta může probíhat pomocí větrací mřížky či průduchy, nebo nenápadným ventilačním podříznutím. Přítomnost ventilační mřížky nepodceňujte – vyjde vás na mnohem menší částku než výměna dveří a čisticí prostředky proti plísni.

A co je ještě důležitější? Volba materiálu. Vyhněte se dýze, která může kvůli teplotním výkyvům a vlhkosti praskat. Mnohem lépe jsou na tom laminát, PVC a PPR. Nejlepší volbu pak představují posuvné dveře v celoskleněném provedení – ty zároveň řeší i prostup světla. Více se dočtete v tomto článku o správném výběru koupelnových dveří.

České posuvné dveře ERKADO

Při výběru posuvných dveří je vhodné postupovat stejně jako v případě klasických křídlových dveří, tedy s ohledem na vlastnosti daného materiálu. K nejžádanějším značkám dlouhodobě patří výrobky od českého výrobce a prodejce společnosti ERKADO, která se se v oboru pohybuje přes 35 let.

Posuvné dveře ERKADO jsou k mání ve všech standardních velikostech (tzn. šířky 60, 70, 80, 90 a 100 cm při výšce 197 cm), a to s pravým i levým otevíráním. Můžete si je prohlédnout zde na webu.

Přidat komentář