Pohybem ku zdraví aneb Vybudujte svým dětem hřiště!

Největším přáním většiny rodičů je, aby se jejich dětem vyhýbaly nemoci. Ze statistik však vyplývá, že současná generace dětí naopak trpí onemocněními a poruchami, které byly ještě relativně nedávno poměrně vzácné. Podle lékařů je příčinou nedostatek pohybu. Právě z tohoto důvodu dochází již v raném věku k bolestem pohybového aparátu, rozvoji obezity a v neposlední řadě k předčasnému nástupu do puberty. Jak s fenoménem „líných dětí“ bojovat? Pokud máte před domem zahradu, postavte jim hřiště!

Chcete mít zdravé děti? Přimějte je k pohybu. Pohybová aktivita je jedním z předpokladů správného vývoje dítěte. Velmi důležité je především předškolní období, kdy jsou děti nejaktivnější. Skutečnost, zda rodič dítko v tomto věku povede k pohybu, bude reflektovat pozdější kvalitu života. Nedostatek pohybu může negativně ovlivnit fyzický i duševní vývoj.

V předškolním věku dochází k vytváření vzorců pohybu, které jedinec používá po celý život. Zafixuje-li si dítě špatné stereotypy, již se jich nezbaví.

Přimět dítě k tomu, aby trávilo čas na čerstvém vzduchu a nikoliv pouze u obrazovek či mezi čtyřmi stěnami dětského pokoje, se může jevit jako nadlidský úkol. Přitom stačí tak málo – pořídit mu na zahradu několik základních atrakcí.

Skvělou volbou jsou hřiště na Skluzavky.cz. Prodejce nabízí jednotlivé prvky i kompletní sestavy. V nabídce jsou jednoduché a sety za příjemné ceny i velká hřiště, která se vyjímala v městském mobiliáři. Jedná se o velmi kvalitní a zcela bezpečné výrobky od předních českých i zahraničních výrobců.

Co se týče výběru konkrétních herních prvků, záleží na věku dítěte. Nejmenší děti si vystačí s pískovištěm a houpačkou, předškoláci milují prolézačky, skluzavky, lanové dráhy a domečky. Nabídka je pestrá a rozhodně je z čeho vybírat.

Přidat komentář