Ozdravení těla i duše, to je finská sauna

Jistě znáte i třeba z filmů a seriálů ty klasické modely saun, kdy jsou všude oblaka páry, a někdo polévá naběračkou rozpálené kusy kamene. Finská sauna však nabízí dva modely saunování. Buď tento, nebo naprosto suchý, kdy kameny do styku s vodou vůbec nepřijdou a jen zahřívají prostor.

Tzv. vlny páry lze vytvářet ručně poléváním kamenů vodou, nebo se o to může postarat automatika – finská kamna, která si hlídají vlhkost i teplotu vzduchu a postupně „dopařují“.

Na míru dle vašich představ a dispozic

Může se ale stát, že vás saunování „nasucho“ chytne do té míry, že si něco podobného chcete dopřát i doma a neohlížet se na provozní dobu wellness studia. Zkrátka chcete mít saunování pro sebe a podle sebe.

V takových případech není jednodušší věci než kontaktovat naši formu a nechat si navrhnout a vyrobit saunovací místnost přímo na míru. Naši pracovníci navrhnou finskou saunu podle podmínek vámi zvoleného místa a doporučí také vhodnou kombinací materiálu, tvarů a doplňků. Vyrábíme finské sauny pouze v rámci České republiky a jde výlučně o ruční výrobu všech součástí. Abychom zajistili špičkovou kvalitu celého servisu, provádí montáž sauny na místě stejní zaměstnanci, kteří ji vyráběli a mají tedy všechny díly nejlépe „v ruce“.

Pro zdravou mysl i tělo

Finská sauna a pobyt v ní má pro lidské tělo hodně benefitů. Je výborný na ztuhlé svaly po sportu, uvolnění stresu po náročném pracovním týdnu a posiluje imunitu i termoregulaci. Pokud máte problémy s kůží nebo vás trápí špatné prokrvení těla, pravidelné saunování zhruba jednou za týden řeší celkem spolehlivě i tyto problémy – pokud není jejich příčina někde jinde.

Protože na zdraví těla závisí i zdraví naší mysli a celkové rozpoložení, prospívá saunování ve výsledku i tady. Zaprvé vyplavuje z těla spoustu toxinů, zadruhé uvolněné tělo znamená uvolněnou mysl, příkon endorfinů, celkovou spokojenost a dobrou náladu.

Vždycky podle signálů těla

Aby mělo saunování správný dopad, je potřeba zvolit správnou míru, hlavně co se délky pobytu uvnitř týče. Jako u všeho může saunování velmi prospět, ale i uškodit, pokud se přežene. Teplota v sauně bývá obvykle 90 – 100 stupňů Celsia a vlhkost kolem 20%. Doporučená míra pobytu najednou je 5 – 15 minut, ale nic vám nebrání ve více „kolech“ za sebou.

Pokud s celým procesem začínáte, dejte si nejdříve jen pár minut a postupně, dle reakcí těla, tento čas prodlužujte. Saunování je poměrně intenzivní záležitost a pro netrénovaný organismus jde o druh šoku. Před koupí samotnou si její účinky na své tělo vyzkoušejte, pokud by vám způsobilo potíže, proberte téma se svým lékařem. Finské sauny působí velmi pozitivně na tělo i duši, ale všeho moc a hlavně prudce je vždy špatně. Proto i ochlazení má probíhat pomalu, ne prudkým skokem z jednoho extrému do druhého.

Přidat komentář