Ochrana před graffiti krok za krokem

V některých městech je téměř nemožné najít větší plochu, na které nebude přinejmenším sebemenší graffiti malba. Mnoho majitelů nemovitostí se s takovým stavem smíří, ale proč nevyzkoušet moderní prostředky, díky nimž se lze graffiti poměrně snadno zbavit?

Nedejte sprejerům šanci

Antigraffiti nátěry však rozhodně nepatří pouze na fasády domů, ale jejich možné použití je mnohem širší. Pomocí tohoto nátěru lze ošetřit i jiné plochy, například cihlové zdi, betonové ploty, obklady a podobně. Díky tomu můžete komplexně ochránit nejen fasádu, ale také další, související plochy.

Tyto speciální nátěry fungují na principu nanotechnologií vyvinutých ve Velké Británii, kde je použití antigraffiti přípravků velmi rozšířené. Čím dál častěji jich však využívají tuzemští majitelé nemovitostí, jimž není vzhled budov a souvisejících ploch lhostejný, zároveň však nechtějí investovat do jejich údržby více, než je nutné. V České republice se jejich prodejem zabývá společnost Envistore.

Konec řádění sprejerů

S čím však nemůžete počítat? Rozhodně si nemyslete, že nechtěné graffiti se na dané ploše nikdy nemůže objevit. I tohle se může stát. Ptáte se, k čemu takový nátěr potom vlastně je? Díky nenápadné vrstvě lze graffiti velmi snadno smýt, bez zdlouhavého drhnutí, které by narušilo strukturu daného povrchu a vpravilo barvu do ještě hlubších vrstev. Zejména v lokalitách s velkým výskytem graffiti si lze brzy všimnout změny, neboť sprejeři se místům, kde jejich výtvory dlouho nevydrží, začnou čím dál více vyhýbat.

Obnovování ochranného nátěru

A jaký je další postup? Zde záleží na tom, zda zvolíte dočasný, nebo trvalý antigraffiti nátěr. V případě dočasného antigraffiti nátěru je nutné aplikovat novou vrstvu po každém takovém zásahu. U trvalého nátěru tato povinnost odpadá, a tím i spousta starostí.

Přidat komentář