Neztrácejte čas sekáním trávníku. Robotická sekačka to udělá za vás!

Pokud se děsíte toho, že váš zelený koberec přeroste do neúnosných mezí, zajistěte častější sekání. Jenomže kdo má v dnešní uspěchané době času nazbyt? Řešení nabízí moderní technologie, které veškerou dřinu spojenou se sekáním trávníku oddřou za nás. Robotická sekačka vám ušetří spoustu drahocenného času, který můžete strávit mnohem příjemněji.

Perfektně posekaný trávník

Časová úspora je bezesporu jednou z největších výhod robotických sekaček, ale rozhodně ne jedinou. Za zmínku totiž stojí i perfektní výsledky sekání. V tomto směru se robotickým sekačkám vyrovnají pouze vřetenové sekačky, ale ty nejsou určeny na sekání větších pozemků. Přenecháte-li starost o trávník robotické sekačce, budete s výsledkem nadmíru spokojení.

Skvělého vzhledu trávníku dosáhnete pravidelným sekáním v dostatečně krátkých časových intervalech. Kontinuální sečení podporuje odnožování trávy a drny trávníku se tak rozrůstají do šířky. Hustší porost je příjemný na pohled a navíc lépe odolává šíření plevelu.

Už nikdy žádné vyvážení posečené trávy

Další výhodou sekání robotickou sekačkou je to, že nesbírá trávu do koše. Jemně posečená drť zůstává na zemi, rozloží se a mění se na přírodní hnojivo. Díky tomu si trávník udrží mnohem lepší kondici. Logicky odpadají starosti s odvozem trávy.

Je robotická sekačka vhodná i pro vaši zahradu?

Robotická sekačka nachází využití na zahradách všech tvarů. Jediným omezením může být přílišný sklon sečené plochy (neměl by být větší než cca 25 – 30°). Moderní stroje lze naprogramovat tak, aby se v jednotlivé dny věnovali vymezeným zónám, případně jim dát jiné pokyny pro efektivní práci.

Menší modely sekaček jsou určeny pro zahrady do cca 500 m2, větší robotické sekačky zvládnou i dvojnásobnou plochu. Díky senzorům samy poznají zábrany, a protože se pohybují v náhodném směru, nevynechají ani centimetr čtvereční plochy.

Jakmile sekačka dokončí práci, zajede se sama nabít do dokovací stanice. Lithiové baterie udrží stroj v provozu několik hodin a nabíjení nezabere více času než provoz.

Po které značce sáhnout?

K nejznámějším značkám patří robotické sekačky Husqvarna, Bosch a Honda. Skvělou volbou však může být i populární robotická sekačka Worx – model Landroid, která je o cca 30 % rychlejší než konkurence a nabízí řadu inovativních funkcí. Dá se nastavit pomocí wi-fi i na dálku, disponuje citlivými dešťovými a nárazovými senzory, 3břitým sekacím / mulčovacím systémem a co je podstatné – bravurně zvládá sekání i na nerovném povrchu. Výrobci robotické sekačky Landroid patří chvála i za inteligentní zabezpečení pomocí PIN kódu. Pokud vám někdo sekačku odcizí, mimo vymezené teritorium ji bez kódu neuvede do chodu.

Přidat komentář