Jak udržet bazénovou vodu čistší? Sprchujte se před vstupem do bazénu!

Pokud se vaše léto nese v duchu odpočinku na zahradě a dovádění v bazénu, určitě vás bude zajímat, jak udržet bazénovou vodu křišťálově čistou mnohem déle než v minulých letech. Chcete-li se vyhnout neustálému přidávání drahé bazénové chemie, začněte se před vstupem do bazénu sprchovat. Smyjete ze sebe nečistoty, které by se jinak dostaly do bazénu. Důsledná hygiena je důvod, proč jsou sprchy nedílnou součástí veřejných koupališť.

K největšímu znečištění vody dochází v důsledku nečistot, které do ní zanesou sami uživatelé. Může se jednat o kousky trávy, hlínu či jiné nečistoty. Jenomže ne vždy je možnost, abyste se před vstupem do bazénu osprchovali v koupelně. Problém hravě řeší solární sprcha, která vám zajistí přísun vyhřáté vody.

Solární sprchy na zahradu jsou mnohem lepší než sprchy bez solárních kolektorů. Sprchování ve studené vodě není tak příjemné jako hygiena pod proudem teplé vody. Oceníte ji také poté, co vylezete z bazénu a smyjete ze sebe chlor a ostatní nežádoucí látky.

Solární sprchy si pořizují i zahrádkáři, kteří bazén nemají. Využití sprchy je velmi variabilní – jde o ideálního společníka pro každého, kdo se chce během léta sprchovat na zahradě nebo na terase. Díky solárnímu kolektoru může teplota vody v zásobníku dosáhnout až 60°C. A co je nejlepší? Ohřev vody nestojí ani korunu.

Solární sprcha na zahradu může být i vkusným doplňkem. Stačí se poohlédnout po designovém kousku, který bude vedle bazénu vypadat dobře. My jsme takové sprchy našli na www.ekupectvi.cz.

Za pozornost však stojí i zbylý sortiment. Bobble lahve s uhlíkovým filtrem přijdou vhod nejen během léta – profiltrují kohoutkovou vodu od chloru a zajistí vám přísun kvalitní tekutiny. V souvislosti s pitným režimem jsou k nezaplacení také lahve na pití EQUA.

Přidat komentář