Nechcete trávit čas hlídáním dětí na hřišti? Postavte jim na zahradě vlastní!

Ve větších městech sice vznikají nová hřiště, ale stále více rodičů preferuje vlastní hrací sestavu na zahradě před domem. Důvodů je hned několik – nechtějí trávit dlouhé chvíle hlídáním dětí na veřejném hřišti a raději je mají pod dohledem v bezprostřední blízkosti domu. Chcete-li se vydat stejnou cestou, bude se vám hodit následující manuál. Prozradíme vám několik praktických tipů, které se vám při výběru hřiště/sestavy budou hodit.

Dobrá zpráva je, že stavbu dětského hřiště nemusíte plánovat rok dopředu. Může stát na vaší zahradě i letos a s trochou šikovnosti vše zvládnete i sami. Pro šikovného kutila není problém, vytvořit krásné dětské hřiště na základě dostupných fotografií. Ostatní musí sáhnout po hotovém řešení od specializovaného výrobce.

hriste-pro-deti

Ať už se rozhodnete pro stavbu svépomocí nebo pořízení hotového hřiště, začněte výběrem vhodného místa. Ideální je zatravněné rovné prostranství, v jehož blízkosti dětem nehrozí střet s nebezpečnými překážkami (např. s větvemi apod.). Čím více volného prostoru kolem sestavy bude, tím lépe.

Doporučujeme, abyste se do výstavby pustili na jaře, kdy máte nejvíce sil po zimní relaxaci. Navíc vás nebude rušit vzrostlá vegetace. Do díla se samozřejmě můžete pustit i kdykoliv jindy. Prvním krokem je výběr atrakcí, a to na základě věku vašich dětí. Neměly by chybět zahradní houpačky, skluzavky, horolezecké stěny, dětské domečky, provazové žebříky a další populární herní prvky.

Rozhodnete-li se pro hotové hřiště nebo sestavu, můžete je mít doma velmi brzy. Profesionální firmy mají veškeré komponenty skladem a v případě zájmu pro vás vytvoří i návrh rozmístění. Za zmínku stojí například kvalitní houpačky a dětská hřiště na Skluzavky.cz. Český prodejce garantuje bezpečné a prvotřídně řemeslně zpracované výrobky.

Přidat komentář