Nezapomínejte na předsíň: Co v ní nesmí chybět?

Pustili jste se do rekonstrukce, nebo od základů zařizujete zbrusu nové bydlení? Ať tak či onak, nezapomeňte na svou předsíň. Přestože v ní trávíte nejméně času ze všech místností, zaslouží si vaši pozornost. Nepřestávejte číst a dozvíte se, co by v ní nemělo chybět.

Základním kamenem je botník

Předsíň je místnost, ve které si nazouváme a zase zouváme boty. Ale kde je uskladnit? Nenechávejte je válet se na podlaze a pořiďte si na ně praktický botník. Možností je spousta – botníky se liší hloubkou, šířkou i vnitřním uspořádáním. K mání jsou policové i výklopné varianty, ale také otevřené regály (bez dvířek), které neustále větrají. Pokud již nejste nejmladší, oceníte tzv. sedací botník s komfortním čalouněným sedákem.

Hodit se může i policový regál

Předsíň sice neslouží jako úložiště, ale některé věci se vyplatí mít při odchodu z domova po ruce. Řešením je univerzální policový regál, do kterého lze naskládat i boty. Anebo nábytek využijete jako výkladní skříň a umístíte do něj květiny – ty místnost oživí a navodí v ní veselejší atmosféru.

Věšáky a zrcadla

Typickým „předsíňovým“ vybavením je nástěnný věšák. Výběr nepodceňujte a zvolte variantu s dostatečným množstvím háčků. Nabídka je pestrá a je čistě otázkou vašeho vkusu, zda sáhnete po robustnějším věšáku, nebo naopak zvolíte spíše minimalistický typ.

Další nezbytností je zrcadlo. Čistě pro kontrolu vzhledu a poslední případné úpravy před tím, než za sebou zavřete dveře a vyrazíte do ulic. Také zrcadlo poslouží jako dekorace a v případě větších rozměrů opticky zvětší místnost.

Vše v jednom v předsíňové stěně

Nechcete si pořizovat samostatný botník, věšák a zrcadlo? Pak vám přijde vhod předsíňová stěna. Je k mání také bez botníků, takže ji můžete zkombinovat například se sedacím botníkem.

Přidat komentář