Návratnost investice do tepelného čerpadla vás příjemně překvapí

Hledáte způsob, jak ušetřit za teplo, které potřebujete pro ohřev vody nebo vytápění vašeho rodinného domu? Levných zdrojů tepla je poměrně dost – například kotel na uhlí či dřevo. Tyto typy kotlů bohužel nejsou tak komfortní jako elektrokotle a plynové kotle. A už vůbec ne šetrné k životnímu prostředí jako například kotle na biomasu. Najít „zlatý střed“ bez kompromisů není snadné, ale přesto se nabízí řešení v podobě tepelného čerpadla. Moderní zařízení disponuje všemi zmíněnými vlastnostmi současně. Navíc nabízí nízké nároky na údržbu a vysokou spolehlivost.

Tepelné čerpadlo rodinný dům je nejefektivnější zdroj tepla. Využívá teplo získané z okolního prostředí a vrací jej zpět formou tepelné ztráty vytápěného domu. Uživatel platí pouze za elektřinu potřebnou k provozu čerpadla.

Jediné, co vás může od pořízení tepelného čerpadla odradit, je vysoká pořizovací cena. Pokud nepodlehnete prvnímu dojmu a začnete počítat, zjistíte, že nejde o příliš vysokou investici. Porovnejte pořizovací cenu tepelného čerpadla (viz. tepelná čerpadla ceník) a jeho provozní náklady s ostatními zařízeními, která zvládají komfortní vytápění a ohřev vody. Cena instalace tepelného čerpadla se od instalace plynového kotle příliš neliší. V případě plynového kotle totiž musíte do nákladů zahrnout také přivedení plynu, realizaci rozvodů a další položky.

Pravděpodobně nakonec dojdete k závěru, že je pro vás tepelné čerpadlo vzduch voda finančně zajímavé.

Průměrná návratnost investice do tepelného čerpadla pro rodinný dům s tepelnou ztrátou 8 kW a ohřevem teplé vody pro 4 osoby je cca 5 let. Budou-li ceny energií i nadále stoupat, doba návratnosti se ještě zkrátí.

Chcete se dozvědět více? Zeptejte se odborníků z PZP HEATING a.s. Výrobní firma působí na českém trhu i v zahraničí přes 20 let a zabývá se vývojem a výrobou tepelných čerpadel využívajících energii ze vzduchu, země a vody. Více na www.tepelna-cerpadla-pzp.cz.

Přidat komentář