Proč topit dřevěnými briketami? Jsou ekologické a výrazně levnější než plyn a elektřina

Hledáte způsob, jak topit levně a zároveň ohleduplně k životnímu prostředí? V tom případě vás budou zajímat dřevěné brikety zvané ekobrikety. Díky tomuto palivu ušetříte nemalou částku – oproti plynu a elektřině i několik desítek tisíc za rok. Významná úspora nákladů jde ruku v ruce s ekologickým charakterem briket. K dalším výhodám patří vysoká výhřevnost a absence škodlivin.

Ekobrikety jsou k mání v různých provedeních. Lze je rozdělit na RUF a válcové brikety z měkkého a tvrdého dřeva. Výhřevnost kvalitního paliva je srovnatelná s hnědým uhlím. Dřevěnými briketami můžete topit ve většině kotlů na tuhá paliva, krbech a kamnech.

Roční spotřeba průměrné české domácnosti je cca 5 tun dřevěných briket. V praxi jde o ekvivalent k 7,5 tunám hnědého uhlí a 4 tunám černého uhlí. Skladování ekobriket není náročné, ale mělo by probíhat v suchých prostorách.

Topení dřevěnými briketami má následující průběh. Po rozdělání ohně nejdříve hoří menším plamenem a až poté žhnou. Některé typy dřevěných briket (tzv. noční brikety) hoří 8 až 10 hodin, takže se skvěle hodí pro vytápění domu během noci – večer přiložíte a nebudete se muset až do rána o nic starat. Kotel nevyhasne a rodina zůstane v teple.

K dalším výhodám ekobriket patří minimální množství odpadního popela. Zanedbatelné množství navíc využijete na zahrádce jako hnojivo s vysokým obsahem minerálních látek.

Chcete-li při nákupu dřevěných briket ušetřit, poohlédněte se po nich mimo topnou sezónu, kdy jsou ceny výrazně nižší než jindy. Bohatou nabídku dřevěných briket různých druhů najdete u největšího českého online prodejce Optimtop s.r.o. Specialista nabízí rozvoz po celé České republice zdarma již od jedné palety. Chcete-li si o dřevěných briketách přečíst další informace, najdete je v sekci ekobrikety.

Přidat komentář