Na co myslet při výběru domácích spotřebičů?

Ať už vás čeká zařizování nové domácnosti takříkajíc „od A doZ“, nebo se jen chystáte vyměnit konkrétní spotřebič za novější model, budou se vám hodit následující tipy. Pokud se v sortimentu praček, myček, chladniček a dalších zástupců elektro pomocníků nevyznáte a při výběru je vašim jediným vodítkem pořizovací cena, případně design, pravděpodobně byste brzy došli k závěru, že zboží neodpovídá vašemu původnímu očekávání.

Tichý chod

Domácnost by měla být oázou klidu a je naprosto nežádoucí, aby harmonii tichého prostředí kazilo burácení příliš hlučného spotřebiče. Přitom by stačilo, kdybyste se poohlédli po modelu, který je tišší jen o pár decibelů – rozdíl může být obrovský.

Správná velikost

Při hledání ideálního elektro spotřebiče respektujte dispozice dané místnosti. Do malé panelákové kuchyňky zkrátka obří americká chladnička nepatří, byť o ní již dlouho sníte. Na druhou stranu se zamyslete nad tím, zda si opravdu vystačíte s pračkou na 4 kg. Velikost – bez ohledu na to, zda je řeč o vnějších či vnitřním rozměru – je velmi důležitý parametr.

Úsporný provoz

Mít doma energožrouta není příjemné, což pocítíte vždy, když vám dorazí vyúčtování za energie. Cenový rozdíl mezi úspornějším a energetický náročnějším elektrospotřebičem přitom nemusí být zásadní. Měli byste vědět, že zařízení kategorie A+++ může být i o polovinu úspornější než obyčejné „áčko“.

Individuální výběr

Prodejci často nabízí cenově výhodné sety několika spotřebičů. Ty však obvykle představují jakýsi kompromis. Sady se skládají z průměrných přístrojů či z elektroniky s vlastnostmi, které nikdy nevyužijete. Raději si vyberte nezávisle na sobě.

A kde se po nových spotřebičích do domácnosti poohlédnout? Zařízení těch nejlepších značek najdete za skvělé ceny na SuperSpotrebice.cz. Ať už máte spadeno na vestavěnou troubu, varnou desku či pračku Electrolux, chladničku Liebherr nebo myčku nádobí AEG, nakupování z pohodlí domova vás bude bavit!

Přidat komentář