5 situací, kdy vám přijde vhod teplý župan

Župan by ve vašem šatníku chybět neměl. Že netušíte, proč byste si ho měli pořídit? Nabízí se mnoho situací, kdy je praktičtější než osuška!

1. Večer po horké koupeli

Za okny mrzne jako když praští a vy jste si po náročném dni dopřáli relaxaci v horké vaně. Když z ní vylezete, župan vám přijde vhod – postará se, abyste se cítili v teple i po lázni. A nezapomeňte si vzít županové ponožky. Ochrání vás před chladem od podlahy.

2. V létě až vylezete z bazénu

Župany jsou outfitem číslo jedna také po osvěžujícím letním koupání. Jsou jasnou volbou pro zimomřivé jedince, kterým na suchu okamžitě naskakuje husí kůže.

3. V sauně

Pravidelné navštěvování sauny utužuje zdraví. Rozhodně se neobejdete bez větší osušky, která absorbuje váš pot. Stydlivější jedinci však volí župan, u něhož na rozdíl od osušky nehrozí, že by v nevhodnou chvíli spadl a odhalil to, co mělo zůstat skryto před zraky ostatních milovníků saunování.

4. V lázních

Čeká vás vytoužená dovolenka v lázních? Na seznamu věci, které byste si měli s sebou vzít, téměř jistě najdete i župan. Před saténovým dejte přednost klasice v podobě froté. Nepsaným pravidlem je také dostatečná délka – kratší dámské župany jsou vhodné na doma.

5. V nemocnici/porodnici

Ženy po porodu nedají na dámské župany dopustit. Hodí se při cestě do kantýny nebo na kratší procházce. Samozřejmě ho využijí i pánové v rámci pobytu v nemocnici. Vhod přijde především po operaci, protože se snadno obléká.

A teď už si jen vybrat správný kousek

Jak správně vybrat a nepřebrat? Pro dámské i pánské župany platí podobná pravidla. Cena není na prvním místě – mnohem důležitější jsou dobře padnoucí střih a příjemné materiály. Nezapomeňte, že župan musí být pohodlný a chránit před chladem. Naopak vás nesmí tlačit, zařezávat se a omezovat vás v pohybu.

Bohatou nabídku dámských a pánských županů různých střihů a délek najdete na zdravaloznice.cz.

Přidat komentář