Moderní nábytek? Aktuálním trendům velí lehkost a multifunkční charakter

Pokud váš obývací pokoj vypadá úplně stejně jako před deseti, patnácti lety, pravděpodobně si se současnými trendy příliš netyká. A to co do barevnosti, tak provedení nábytku. Jak s tím naložit? Seznamte se s nejnovějšími směry v oblasti interiérového designu a zařiďte si svůj domov tak, abyste se v něm cítili ještě lépe. Prozradíme vám, co aktuálně „letí“!

Těžký nábytek je out, chceme bydlet jinak

Doby, kdy obývacímu pokoji dominovala masivní stěna ne nepodobná nedobytné pevnosti, jsou minulostí. Současné trendy přejí lehčímu, mobilnímu a pokud možno multifunkčnímu nábytku. Kromě toho, že vypadá vzdušně a v místnosti se díky němu cítíme příjemněji, ho lze bez problémů přemístit jinam.

Absolutní jedničkou je nábytek skládací. Ať už jde o skládací stolky, taburety, židle nebo jiné zástupce daného sortimentu, představují skvělou volbu nejen do menších bytů. Ve složeném stavu zabírají minimum prostoru, ale přesto jsou neustále v pohotovosti. Prostor, který není zahlcen nábytkem, je vzdušnější a méně náročný na úklid.

Přetrvává open space

Za dávných časů měla každá jednotlivá místnost svůj osobitý charakter. Kuchyň sloužila k vaření, obývací pokoj k přijímání návštěv a v ložnici se spalo. Současné bydlení má odlišný koncept. Již několik let prostor propojujeme a nesvazujeme se nepsanými pravidly. Tzv. open space není výjimkou ani letos; poohlédněte se proto po nábytku, který vám takové prostředí pomůže vytvořit.

V popředí jsou neo mint a hřejivé odstíny

Z hlediska barevnosti se rok 2020 nese v duchu pastelově zelené neboli neo mint. Zda s ní vymalujete stěny, nebo si v dané barvě pořídíte nábytek a doplňky, je na vás. Určitě by ve vaší domácnosti neměla chybět, protože působí uklidňujícím dojmem a evokuje bezprostřední blízkost přírody. A navíc opticky zvětšuje prostor, což ocení zejména obyvatelé menších bytů. Špatnou volbou však nejsou ani oblíbené hřejivé odstíny – dodávají domovu pocit tepla.

Přidat komentář