Jak vytvořit dekorace za pomoci šicích strojů

Stačí trocha šikovnosti a šicí stroj. A samozřejmě spoustu volného času a chuť tvořit. Jakými dekoracemi můžete vyšperkovat interiér a udělat z něj ještě útulnější domácnost?

Dekorace domu

Toužíte potom oživit Vaše bydlení, nebo jen chcete připravit výbavu Vašemu dítěti, které se právě chystá osamostatnit? V obchodech ale nic nesplňuje Vaši představu, materiál je umělý, barvy by Vám společně neladily a ceny jsou přemrštěné. Není nic jednoduššího, než si koupit látky přesně podle Vašich představ a vše domů, si za pomoci šicích strojů ušít sami.

Dekorační polštářky

Obývák bývá centrem domu. Tráví se v něm většina času s rodinou, návštěvami, nebo i relaxuje. Každý si přeje mít obývák perfektně sladěný, aby ohromil návštěvu a zároveň působil příjemným a útulným dojmem. Najít však dekorace, které budou vystihovat přesně to co hledáte, může být občas oříšek. Overlock Vám může pomoct vše vyřešit. Pohodlně a jednoduše si s ním dokážete vyrobit například dekorační polštářky. Jejich výroba je nenáročná a díky tomu, že si můžete sami vybrat materiál, barvu i způsob zapínání, budou přesně podle Vašich představ.

Ubrusy a prostírání

Dekorace stolu by se měla měnit společně s ročním obdobím. Prostírání bychom měli mít nejenom na slavnostní příležitosti a jejich výroba vůbec není těžká, bude Vám na ně stačit coverlock a bavlněné plátno. Coverlock vytvoří krycí, nebo pokrývací steh, který můžete znát například ze spodního lemu triček. Zajistí Vám tak pevný okraj ubrusů, nebo prostírání, u kterých nebudete muset řešit jejich párání.

Kapsáře pro děti

Dětský pokoj bývá plný věcí. Ovšem úložné prostory nejsou nafukovací a děti se s některými věcmi prostě nechtějí rozloučit? Záchranou před věcmi, které se válí úplně všude, mohou být kapsáře. Dají se uchytit na spoustu míst, například na čelo u nohou postele, na bok skříni, nebo při větší zručnosti lze našít kapsář, který bude sedět na ramínko do skříně. Na našití samotných kapes na kapsář, potřebujete šicí stroj, který vytvoří pevný šev, který udrží i větší váhu. Navíc šicím strojem můžete vytvořit na kapsáře i výšivky, které si Vaše děti zamilují. Pokud však Vaše děti touží po designech jejich oblíbených superhrdinů, vyzkoušejte řezací plotr. V nabídce najdete i plotry, které obsahují šablony s dětskými motivy, nebo si můžete společně s dětmi navrhnout úplně originální design.

Přidat komentář