Krásné skleněné obklady: Estetické i praktické řešení do kuchyně i koupelny

Řešíte rekonstrukci kuchyně a hledáte způsob, jak ji udržet hygienicky čistou – a k tomu zlepšit celkovou estetiku? Preferujete-li minimalismus, okamžitě se zamilujete do skleněných obkladů. Nejsou nejlevnější, ale kombinace jedinečného designu a skvělých vlastností investici docela dobře kompenzuje. V českých domácnostech se pomalu zabydlují a podle odborníků ze známého sklenářství České Budějovice jsou rok od roku oblíbenější. K hlavním důvodům patří značná odolnost, což je předurčuje do namáhaných míst za kuchyňskou linkou. A samozřejmě i bohatá barevná paleta.

Skleněné obklady do kuchyně nejsou samy o sobě novinkou. Do povědomí českých zákazníků se dostaly již před lety, avšak neměly ani zdaleka tak dobré vlastnosti jako současný sortiment. Jednostranně lakované sklo se používalo zejména jako výplň ve dveřích vestavěných skříní a postupně se možnosti použití rozšířily také o obklady.

Všechny typy lakovaného skla pro obklady nejsou vhodné. Standardní 4mm se do vysoce namáhaných míst příliš nehodí. Problémové mohou být elektrické zásuvky zabudované do obkladu a prostor za varnou zónou, kde dochází k velkým teplotním výkyvům. Výrobci však nelenili a našli řešení v podobě tvrzeného 6mm skla, které se pro barevné obklady hodí mnohem více. Je k mání ve všech barvách palety RAL a riziko prasknutí v důsledku mechanického namáhání je minimální.

K největším výhodám skleněných obkladů patří odolnost proti běžným i agresivnějším čistícím prostředkům, výborná omyvatelnost a možnost antibakteriální úpravy. Jediné omezení představuje umístění za plynovým sporákem – do těchto míst nejsou vhodné ani silnější 6mm obklady.

Chcete-li se o skleněných obkladech dozvědět více, zeptejte se sklářů z českobudějovického sklenářství. Zabývají se realizací obkladů, ale v nabídce nechybí ani bezrámové zasklení, zimní zahrady a další skleněné prvky a konstrukce. Ukázky realizací najdete sklenarstvicb.eu.

Přidat komentář