Koupelna jako obrázek aneb na co si dát pozor při rekonstrukci

Jak má vypadat moderní koupelna? Měla by vytvářet oázu, ve které budete rádi trávit čas, a to nejen v době nebytné hygieny. Pokud má vaše stávající koupelna do takové podoby daleko, měli byste zvážit rekonstrukci nebo minimálně několik efektivních vylepšení. Dodržíte-li následující doporučení, určitě nešlápnete vedle a výsledek bude stát za to!

Kdo plánuje, nemůže nic pokazit

Nepouštějte se do přestavby koupelny bezhlavě a v prvé řadě načerpejte inspiraci. Nevyčerpatelnou studnicí nápadů je internet. Dejte si na čas a prozkoumejte portfolia interiérových designérů a firem. Vaše budoucí koupelna samozřejmě nemusí vypadat jako na obrázku – třeba se vám budou líbit jen určité prvky, které vzájemně zkombinujete.

Alfou jsou barvy, omegou nábytek

Barvy jsou v interiéru důležité a v koupelně dvakrát tolik. Snad největší chybou jsou nevhodně zvolené barevné tóny, které prostor zbytečně opticky zmenší. Na to si dejte pozor především v případě malé panelákové koupelny. Vsadíte-li na nestárnoucí a prudce elegantní bílou, určitě neuděláte chybu. Populární je její kombinace s kapučínovou a béžovou.

Tip: Pozor, chcete-li mít koupelnu v duchu nejnovějších trendů, vymalujte si strop kontrastní barvou.

Jakmile budete mít představu o barevném schématu, pusťte se do plánování rozmístění jednotlivých koupelnových prvků. Ve větší místnosti problémy nehrozí, ale v menším prostoru budete muset přemýšlet o to důkladněji. Snažte se z koupelny přemístit všechny věci, které do ní nepatří a ponechte v ní jen nezbytné příslušenství.

koupelnovy-nabytek-2

Krásný koupelnový nábytek interiér koupelny oživí. Měl by působit jednolitě, čehož dosáhnete pořízením celé koupelnové sady. Bohatou nabídku najdete u renomovaného prodejce Nábytek-Elegance.cz, který nyní pořádá zajímavou soutěž. Účastníci mohou za fotky nejoriginálněji pojatých interiérů získat atraktivní ceny. Více se dozvíte zde.

Tip na závěr: Sledujte Nábytek-Elegance.cz na Facebooku a nepřijdete o žhavé novinky!

Přidat komentář