Kde sehnat levné notebooky? Zaměřte se na ty repasované

Nákup nového notebooku dnes není vůbec levná záležitost. Pokud chcete slušný stroj, který vám vydrží pár let, připravte si aspoň částku 15 000 korun. Zdá se vám to moc? Pak by se vám mohly líbit repasované notebooky a počítače. Výkonné repasované stroje pořídíte za zlomek ceny, přitom na nich na první pohled ani nepoznáte, že už byly používané.

Repasované počítače a notebooky jsou z druhé ruky, ovšem ne úplně v pravém smyslu. Nejde o notebooky od soukromých osob, ale spíše z firem, které mají uzavřené leasingové smlouvy a počítačové vybavení obměňují každých pár let, aniž by na něm byly nějaké známky poškození.

Před opětovným prodejem notebooky prohlédnou odborníci

Jak se k vám repasovaný počítač dostane? Od firmy, která ho využívala, ho odkoupí specializovaná společnost. Ta ho pečlivě prohlédne a vyzkouší, zkontroluje, že je plně funkční. Případné nedokonalosti odhalí a při prodeji o nich každopádně budete vědět.

Vy tedy repasovaný notebook kupujete od společnosti, jež funguje jako prostředník. Na rozdíl od nákupu od soukromé osoby získáváte i záruku v délce trvání 12 měsíců.

Nejlevnější jsou notebooky kategorie B

Pokud máte zájem o opravdu levné notebooky, poohlédněte se po těch z kategorie B. Mají drobné vady, zejména kosmetické a estetické. Mohou mít například škrábanec na víku, už jim dlouho nevydrží baterie apod. Na funkčnost to samozřejmě nemá vliv, kromě toho kdybyste v budoucnu chtěli, víko či baterii si můžete vyměnit. O všech nedostatcích se vždy dočtete v popisu výrobku. Tedy aspoň u solidního prodejce repasované techniky, jímž je například Malicomputer.cz.

Jako repasované se dají pořídit i telefony a jiná technika. Pokud vám nevadí, že doma nebudete mít nejnovější model, ale například model tři roky starý, je to jednoznačná šance, jak chytře ušetřit spoustu peněz. Repasovaný notebook kategorie B pořídíte i pod tři tisíce korun.

Přidat komentář