Jaký nábytek je základem ložnice, obýváku a dětského pokoje?

Zařizujete si aktuálně interiér vašeho domu či bytu? Pak určitě víte, že se nejedná o nijak jednoduchou a rychlou záležitost. Bohužel. V potaz je totiž zapotřebí brát hned několik velmi důležitých aspektů. Naštěstí se lze na mnohých místech bez problémů inspirovat. Typickým příkladem jsou především různé weby věnující se bydlení a časopisy. Jestliže se vám ani jimi nechce zdlouhavě prolistovávat, jste na správné adrese. My se totiž zaměříme na to, jaký nábytek by měl mít přednost v ložnici, obývacím pokoji a království vašich ratolestí.

Ložnici utváří postel

Co si budeme nalhávat, postel je alfou a omegou každé ložnice. Vždyť její masivní provedení s kvalitní matrací dokáže s interiérem této místnosti doslova divy. Vtiskne jí nezaměnitelnou tvář a bude maximálně funkční. Když se navíc doplní o krásné designově i barevně podobné police a vestavěné skříně, bude komplet působit úžasně. Vše třeba ještě doplní kontrastní podlahová krytina.

Obývací pokoj ve znamení minimalismu

Moderní obývací pokoj už dávno nepředstavuje místnost s velkou obývací stěnou mající prosklená dvířka. V těch se často vystavovaly nejrůznější trofeje a především sklo. Dnes už se nenosí ani další doplňující nábytek. Základem je místo velké obývací stěny sedací souprava s taburety, případně křesly. Vše doplní malý konferenční stolek. Minimalismus prostě a jednoduše vládne.

S ohledem na věk dítěte…

Přesně takto je zapotřebí koncipovat dětský pokoj a nakupovat dětský nábytek. Nejprve se bude v této místnosti nejspíše vyjímat klasická postýlka a později už větší postel. Ta se volí zejména ve vyvýšené podobě, když pod celým kompletem bude dětský koutek třeba s malou kuchyňkou či autodráhou. Chybět nemohou ani krásné skříně, do nichž se ukládá oblečení, a dětský stolek. Vždyť takový malý školák už potřebuje místo pro plnění povinností.

Přidat komentář