Nebojte se skla v kuchyni: Skleněné obklady a grafosklo vypadají skvěle a jsou praktické!

Omrzela vás stávající podoba vaší kuchyně, a to jste ji relativně nedávno rekonstruovali? Pokud se nechcete smířit s tím, že nyní vládnou jiné trendy než před třemi, pěti či dokonce deseti lety, dopřejte interiéru nový look. Jde to snadno, a dokonce i bez totální rekonstrukce. Kuchyňskou linku si klidně nechte a vyměňte staré obklady za nové, skleněné. Anebo vsaďte na ještě stylovější grafosklo. Obojí vás nadchne a změní váš pohled na přítomnost skla v domácnosti!

Seznamte se se skleněnými obklady

Ať chcete, nebo ne, na detailech záleží. A právě obklady, byť se na první pohled zdá, že nejsou tak významné jako nábytek či jiné interiérové prvky, udávají směr, v jakém se interiér nese. Při pohledu na skleněné obklady vám bude jasné, proč jsou tak populární – vypadají exkluzivně a působí luxusním dojmem. Kuchyni okamžitě rozzáří a nastolí úplně jinou atmosféru. Navíc jsou praktické!

Předsudky musí stranou, skleněné obklady nejsou křehké. Vyrábí se z 4 – 6 mm bezpečnostního skla, takže se opravdu nemusíte bát, že při sebemenším nárazu prasknou. Naopak vydrží i nešetrné zacházení, jsou antialergenní a snadno se udržují. A jsou k mání i v provedení s leštěnými hranami.

Kreativní hrátky s grafosklem

Co je grafosklo neboli sklo s grafikou? Jde o možnost, jak prostředí kuchyně změnit k nepoznání. Pokud ve vás dřímá duše interiérového designéra, případně si jen potrpíte na originální dekorace, bude se vám kalené, 6 mm silné sklo zamlouvat.

Podklad grafoskla může mít libovolný motiv. Třeba fotografii vaší rodiny či jakýkoliv obrázek, který se vám líbí a máte za to, že vás hned tak neomrzí. Jedinou podmínkou je dostatečně vysoké rozlišení, v opačném případě by nebyl ostrý.

Navnadili jsme vás na změnu? Prohlédněte si fotogalerii na webu mladoboleslavského sklenářství B&P GLASS a udělejte si jasnější představu, jak prudce sklo zvedá estetickou úroveň kuchyně. Budete koukat!

Přidat komentář