Jak si vytvořit domácí bar?

Pořízení domácího baru patří mezi zaručené způsoby, jak oslnit přátele a rodinu. Ať už jste začátečník, nebo zkušený mixolog, vytvoření exkluzivního koutku s barem, který vám budou hosté závidět, není vůbec složité. Tento článek chápejte jako průvodce naprostými základy.

1. Najděte pro bar správné místo

Prvním krokem je najít ideální místo pro váš bar. Budete se chtít ujistit, že máte dostatek místa pro barové příslušenství a skleněné nádobí a také dostatek místa na pultu pro míchání nápojů a zábavu. Zvažte dopravní proud ve vašem domě a vyberte místo, kde bar nebude překážet při běžném chodu domácnosti.

2. Udělejte si zásoby základních ingrediencí

Dalším krokem je zakoupení základních barových potřeb. Patří sem především sklenice, míchačky a likéry. Pokud teprve začínáte, nejděte do toho po hlavě a zvolte především „basic“ suroviny, jako je vodka, rum a whisky. Můžete si také pořídit základní míchací nápoje, jako je tonik, sodová voda a džusy.

3. Investujte do příslušenství

Tady začíná ta pravá zábava! Svému baru můžete dodat osobitost pomocí příslušenství, jako jsou šejkry, džbánky a muddlery. Investice do kvalitního barového nádobí dodá vašemu domácímu baru profesionální a stylový vzhled.

4. Přidejte nějakou výzdobu

Žádný bar není kompletní bez několika dekorativních prvků. Zvažte přidání některých uměleckých děl, LED světýlek, rostlin a samozřejmě několika barových stoliček. Váš bar bude díky tomu vypadat mnohem atraktivněji.

5. Pusťte se do toho

Teď, když máte přípravu za sebou, je čas na kreativní experimentování s recepty. Bavte se a zkoušejte různé kombinace, dokud nevykouzlíte dokonalý nápoj.

Zařízení domácího baru může být zábavná a obohacující zkušenost. S trochou plánování a několika kreativními prvky můžete vytvořit dokonalé místo pro zábavu. Tak na co ještě čekáte? Začněte a začněte míchat úžasné koktejly pro sebe i své nejbližší!

Přidat komentář