Jak doma správně skladovat ovoce?

Správné skladování ovoce v domácnosti se možná jeví jako poněkud složité, ale díky několika jednoduchým krokům můžete produkty přírody udržet déle čerstvé a chutné. Přečtěte si praktické tipy, které vám skladování ovoce výrazně usnadní.

Vybírejte jen to nejlepší ovoce

Vybírejte ovoce, které je zralé a v sezóně, protože si tím zajistíte optimální chuť a strukturu, až se ho rozhodnete sníst. Naopak se vyvarujte nákupu příliš zralého nebo potlučeného ovoce, protože nevydrží tak dlouho.

Před uskladněním ovoce důkladně očistěte

Před uskladněním ovoce jemně opláchněte studenou vodou a osušte čistým hadříkem. Tím odstraníte veškeré nečistoty, bakterie nebo jiné kontaminující látky, které mohou být na povrchu ovoce.

Ovoce skladujte na správném místě

Ideálním místem pro skladování ovoce je chladnička. Většina ovoce, s výjimkou tropických a citrusových plodů, by měla být skladována v právě tam. Citrusové plody lze skladovat při pokojové teplotě, zatímco tropické ovoce, jako je ananas a papája, by se mělo skladovat na chladném a tmavém místě. U bobulovitého ovoce, které velmi rádo ztrácí na svém objemu a sesychá, můžete vsadit na sušení či zamrazení.

Ovoce uchovávejte v uzavřeném obalu

Ovoce skladujte v uzavřené nádobě nebo sáčku, aby si zachovalo čerstvost a zabránilo se vniknutí vlhkosti.

Ovoce pravidelně kontrolujte

I když jste ovoce skladovali správně, pravidelně ho kontrolujte, zda nejeví známky kažení. Pokud si všimnete měkkých míst, změny barvy nebo plísně, je nejlepší ovoce vyhodit. Plíseň se rychle šíří a může napadnout i další plody, které by jinak vydržely o poznání déle.

Dodržováním těchto rad zajistíte, že vaše ovoce zůstane čerstvé a chutné co nejdéle. Správné skladování ovoce v domácnosti vám pomůže vytěžit z vašich produktů maximum a zpříjemní vám jídlo.

Přidat komentář