Home office má výhody i úskalí. Jak byznys z domu nakopnout?

Počet lidí, kteří se z určitých důvodů rozhodli pracovat z domova, za posledních pár let rapidně vzrostl. Ještě relativně nedávno šlo o okrajovou záležitost, dnes běžná praxe freelancerů i firem. Home working však nenabízí pouze výraznou úsporu nákladů a svobodu, souvisí také se specifickými nevýhodami. Pokud jste se definitivně rozhodli, že si práci z pohodlí domova vyzkoušíte, vezměte si k srdci následující tipy.

Udělejte si ergonomické a příjemné pracovní prostředí

Když na to přijde, doma můžete pracovat kdekoliv. V posteli, na záchodě i u jídelního stolu. Podstatné je, abyste se při práci cítili dobře, protože jinak pro vás bude práce utrpením. Většina lidí nakonec volí plnohodnotnou pracovnu nebo alespoň pracovní koutek. Nemusíte investovat desítky tisíc, ale na druhou stranu nepodceňujte souvislost pracovního prostředí a produktivity. Rozhodně si pořiďte si prostorný pracovní stůl a kvalitní kancelářskou židli.

Kamenem úspěchu je propracovaný time management

Aby se práce z domu nestala vaší noční můrou, protože vás připraví o veškerý osobní život, důsledně dodržujte časový rozvrh. Začátkem konce je odkládání úkolů „na pak“. Práce se sama neudělá. Aby se z vašeho života nestala souvislá pracovní doba, naučte se plánovat. A především – plány striktně dodržujte.

Půjčka ano, ale jen za výhodných podmínek

Nejen začátky, ale i pokročilejší fáze podnikání nejsou snadné a často se neobejdou bez finanční injekce. Ať už je to z důvodu nákupu nového vybavení, stabilizace cashflow či rozšíření podnikání, vždy pečlivě zvažte, zda má úvěr opodstatnění a hledejte nejvýhodnější variantu. Dobrou volbou je například rychlá půjčka Ferratum Business, jejíž vyřízení je snadné a časově nenáročné.

Nepraktikujte multitasking

Nejde jen o to, si čas správně rozvrhnout. Rozhodující je, jakým způsobem pracovní dobu využijete. Odborníci mají jasno a varují před multitaskingem, tedy dělání více věcí současně. Budete-li se vždy soustředit pouze na jednu činnost, stihnete toho mnohem více.

 

Přidat komentář