Elegantní a velmi praktické – takové jsou moderní posuvné dveře

Trápí vás nedostatek prostoru, ale nechcete se stěhovat do většího bytu? Rozhodně nejste sami – spousta lidí řeší podobný problém jako vy a někteří již přišli na to, že stačí několik praktických prvků a koncept bydlení se změní k nepoznání. Nejen do malého bytu jsou jako stvořené posuvné dveře!

Interiérové dveře sice nepatří k prvkům, jejichž výběrem bychom trávili více času, než je nezbytně nutné, ale o to jsou důležitější a mají velký vliv na celkový komfort bydlení. V menších bytech se stále častěji uplatňují posuvné dveře, které působí moderním dojmem, jsou plně funkční a mohou naprosto změnit vizuální dojem v dané místnosti.

Posuvné dveře do bytu se obvykle používají v prostorách, ve kterých by klasické křídlové dveře po otevření zabíraly zbytečně moc místa (např. užší chodby apod.). Zároveň nachází uplatnění v prostorách, které jsou po většinu dne propojené, ale na noc by měly být odděleny. Příkladem budiž kuchyně či jídelna a obývací pokoj.

Dalším důvodem pro instalaci posuvných dveří může být větší průchod, kam by se jinak musely umístit dvoukřídlé dveře. Posuvný systém se v tomto případě jeví jako stylové a odlehčené a řešení.

Výhody posuvných dveří v kostce

Posuvné dveře nabízí značnou úsporu prostoru, jsou bezbariérové (na podlaze není vodící lišta ani práh) a jejich instalace probíhá bez bourání. Obejdu se bez dveřního pouzdra a perfektně se hodí do bytového jádra. Další výhody jdou ruku v ruce s použitým materiálem – například některé dveře jsou vhodné i do vlhkého prostředí.

Kde se po nich poohlédnout?

Vysoce odolné a kvalitní posuvné dveře za velmi příznivou cenu nabízí český výrobce Orsabac. Ukázky realizací a další informace najdete na www.posuvnedverekjadru.cz. Firma současně realizuje také posuvné stěny, vestavěné skříně a sprchové kouty – i tyto interiérové prvky vám mohou ušetřit spoustu drahocenného místa a učinit váš domov prostornějším.

Přidat komentář