Dopřejte si krásnou terasu. Bude ze dřeva, nebo z dřevoplastu?

Toužíte po terase, na které budete moct snídat, rozjímat nad sportovní rubrikou v novinách, grilovat s přáteli a kdo ví, co ještě? Splňte si svůj sen a pusťte se do toho. Stavba terasy není tak náročná, jak se na první pohled jeví, a s pomocí specializovaného odborníka to zvládnete. Ještě před tím se ale budete muset rozhodnout, z jakého materiálu ji zhotovíte. Abychom vám ušetřili čas, porovnali jsme nejdůležitější vlastnosti dřeva a dřevoplastu (WPC).

Terasa to nemá jednoduché, protože musí čelit neustálému působení okolních vlivů. Jednak UV záření, dešti, mrazu, ale také hmyzu a dalším živým organismům. Při výběru se proto zaměřte na odolnost materiálu a náročnost údržby. Zvolte terasu, která bude vypadat skvěle a nepřidělá vám starosti.

Terasa ze dřeva

Dřevo je jasnou a jedinou volbou příznivců přírodních materiálů. Velkou výhodou je celoročně příjemná teplota – v létě se nepřehřívá a v chladnějším období nestudí. Mějte však na paměti, že dřevo vyžaduje pravidelné ošetření olejem (dvakrát ročně), tvoří se na něm praskliny, může zahnívat a někdy se z něj uvolňuje smůla.

Požadovanými vlastnostmi oplývají spíše exotické dřeviny jako Merbau a IPE. Jsou mnohem odolnější než klasické dřeviny, nevyžadují náročnou údržbu, nejsou náchylné na prorůstání houbami a nepřitahují hmyz.

Terasa z dřevoplastu

Kompozit ze dřeva a polymerů je na první pohled jen těžko rozeznatelný od opravdového dřeva. Jde o velmi praktický materiál, jehož životnost se pohybuje kolem 40 let. Veškerá údržba WPC terasy spočívá v opláchnutí vodou. Odolá vnějším vlivům i organismům.

A na kolik vás terasa z dřevoplastu vyjde? Podívejte se na katalog a ceník WPC teras na webu specializovaného prodejce WOODparket, který na sortiment poskytuje záruku na 25 let.

Nakupovat můžete také online v novém e-shopu woodparketshop.cz.

Přidat komentář