Vánoce se blíží, nezapomínejte na dekorativní osvětlení

I když se to nezdá, vánoce jsou tu za chvíli a rozhodně bychom již nyní měli přemýšlet, jak si je letos zpříjemníme – tipem může být dekorativní osvětlení – tento sortiment je k dispozici v širokém sortimentu, je tak zajištěno, že si naprosto každý vybere.

Tipy na dekorativní osvětlení

Pokud ještě vy sami nemáte zakoupené vánoční dekorativní osvětlení, určitě jste si již během rodinných procházek nazdobenými ulicemi v době Vánoc všimli, že existuje hned celá řada různých druhů světel. Někde svítí pouze bílá světla, jinde nechali rozzářit barevná. A to není všechno. Různorodost se projevuje také v použitých motivech – k dispozici jsou světelné rampouchy, hvězdy či sněhové vločky.

Pokud zabrousíte na stránky některého z internetových obchodů, tak zjistíte, že sortiment dekorativního osvětlení je opravdu nabitý rozmanitým zbožím. Prodejci totiž chtějí vyjít vstříc potřebám svých zákazníků a vědí, že vkus každého je jiný. Proto je třeba nabídnout co nejširší nabídku dekorativního osvětlení, aby si vybral opravdu každý.

Líbí se vám minimalismus a chcete spíše jen obyčejný řetěz se světly? Není problém takový zakoupit. Dáváte přednost barevnosti? Pak si kupte svítící koule v něžných barvách marshmallow. Ozdobit s ní můžete třeba terasu u vašeho domu. Tam se budou velmi hezky vyjímat. Zajímavě je řešený světelný LED drátek na solární napájení. Lze s ním nasvítit vánoční výzdobu v květináčích na oknech.

Proč si vybrat právě LED dekorativní osvětlení?

  • Většina z vás se pravděpodobně snaží šetřit také elektrickou energii. Je to za první ekologické, za druhé to má velmi pozitivní účinek na vaši peněženku. Pochopitelně – čím méně elektřiny spotřebujete, tím méně za ni zaplatíte. Pokud vás děsí představa mít po čas Vánoc osvícený dům nebo zahradu dekorativním osvětlením a pak se hroutit při pohledu na účet za elektřinu, volte úsporné LED diody. Jsou výrazně úsporné – mají až o 90 % nižší spotřebu elektrické energie oproti běžným žárovkám. To pak samozřejmě na účtě poznáte.
  • Současný trh nabízí osvětlení v mnoha variantách, z nichž si můžete vybírat tu, která je vám nejblíže. Možná vám postačí pouze drobná LED dekorace do okna v podobě něžně svítící sněhové vločky. I její bílé světlo dokáže přitáhnout oči okolo jdoucích a zútulní váš domov v čase Vánoc.

LED světelný projektor nabízí netradiční svícení

Chcete-li něco méně tradičního, pak i na vás jsou obchody připravené. Osviťte si místnost nebo dokonce fasádu vašeho domu laserovým LED světelným projektorem. Jeho možnosti jsou daleko širší než u světelného řetězu. Je-li projektor vybavený časovačem a různými programy, můžete si sami naprogramovat způsob nasvícení svého domu.

Praktické LED světelné řetězy, kabely nebo krápníky

Nejčastěji se však prodávají světelné řetězy a kabely. Pochopitelně – velmi snadno se totiž instalují. Stačí je pouze umístit na to místo, kde je chcete mít a zapojit do zásuvky. Takto lze světelnými LED řetězy a kabely nazdobit zábradlí na balkóně – řetěz jen okolo něho omotáte a zapojíte do elektřiny. Pokud chcete zdobit třeba obvod střechy, budete potřebovat dekorativní osvětlení k ní nějak připevnit. Většinou se používají stahovacími eletrikářskými pásky, které běžně koupíte prakticky v každém hobby marketu. Tam jsou také k dispozici nalepovací háčky pro případ, že si budete chtít vyzdobit okno s plastovým rámem.

Úžasně na domě vypadají do daleka bíle svítící krápníky, když jsou v okolí závěje sněhu. Pokud sníh chybí, tak alespoň tato vánoční dekorace navodí sváteční atmosféru a vytvoří zimní iluzi.

Osvětlení do interiérových i exteriérových prostorů

Při nákupu dekorativního osvětlení je třeba si pohlídat, abyste pořídili to správné pro dané prostředí. Je totiž třeba rozlišovat, jestli ho chcete na doma, nebo ho budete instalovat na strom na zahradě. Jak víme, venku musí dekorace odolávat i nepřiznivému počasí – hlavně tedy vodě v jakémkoliv skupenství – a voda a elektřina nejdou spolu moc dohromady. Z tohoto důvodu musí mít dekorace určitý hodnotu krytí – pro exteriér minimální IP 44 nebo IP 65. Pro použití v domácnosti vám bude stačit krytí IP 20.

Nechcete-li si zadělat na budoucí problémy, kupujte vánoční světelnou dekoraci výhradně podle typu krytí a od ověřených prodejců. Možná je lepší si připlatit něco málo peněz za vyšší kvalitu než ušetřit, nakoupit zboží na tržnici a pak řešit, jak opravíte prohořelou střechu

Zdá se vám ve vánoční čas vaše okno poněkud smutné? Vyzdobte si za pomoci dřevěného dekorativního osvětlení s LED diodami. Motivy vycházejí ze zimní zasněžené krajiny. Napájení je pohodlné na tužkové baterie, takže nikde neruší napájecí kabel. Využít lze také časovač, kterým se nastavuje způsob svícení.

Aby Vánoce stály za to

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ dekorativního osvětlení, nezapomeňte si ho pořídit včas. Svítit jím totiž můžete začít hned s přichodem adventu – tedy počátkem prosince. Celý měsíc si lze užívat příjemné a sváteční atmosféry, kterou vykouzlíte právě instalací dekorativního osvětlení ve svém domově nebo jeho okolí. Už se na to těšíte?

Přidat komentář