Chystáte se malovat svépomocí? Víme, na co si dát pozor!

Máte za to, že zvládnete perfektně vymalovat byt i bez pomoci profesionálů? Na první pohled je malování svépomocí „brnkačka“, ale zkušení malíři moc dobře vědí, že v praxi to tak snadné není. Chcete-li, aby vaše snaha nebyla marná, vezměte si k srdci praktické tipy, které mám poskytli malíři pokojů České Budějovice z malířství Jiří Dráb.

Je třeba si uvědomit, že ať už vás k vymalování bydlení žene touha po změně nebo čistším bydlení, budete čelit důležitému rozhodnutí. Skutečně se obejdete bez profesionála, nebo zvládnete malování svépomocí? První komplikace totiž mohou nastat hned při výběru nátěrových hmot, pomůcek a materiálů.

Není barva jako barva

Malířství České Budějovice působí na trhu řadu let a má s výmalbou interiérů bohaté zkušenosti. Malíři upozorňují, že jednotlivé typy podkladů vyžadují různé nátěrové hmoty. Barvy mají různý stupeň krytí, liší se v odolnosti proti otěru, parotěsnosti a v některých dalších vlastnostech.

Budete-li si míchat vlastní odstín, nezapomeňte si určité množství schovat kvůli případným opravám. Namíchat podruhé identický odstín je v podstatě nemožné – v tomto směru jsou praktičtější již namíchané nátěrové hmoty.

Jednoduchý není ani výběr bílé barvy. Přestože jsou v módě pastelové odstíny, nátěry s nevšední strukturou a všelijaké barevné kombinace, bílá v českých interiérech stále převládá. Jenomže v prodejnách je k mání i více než 10 různých druhů bílých nátěrových hmot. Mají odlišné vlastnosti a vyplatí se jim věnovat pozornost.

Klíčová je správná aplikace

Výsledek malování závisí také na způsobu aplikace malby. Jednotlivé typy barev mohou vyžadovat použití různých válečků či štětců. I to je důvod, proč si nechat poradit od profesionálního malíře, případně mu práci svěřit v plném rozsahu.

Jde vám z toho hlava kolem? Vymalovat interiér tak, aby vypadal jako na fotografii v katalogu moderního bydlení, nezvládne každý. Naštěstí se můžete kdykoliv obrátit na profesionální malíře. Odborníci z malířství Dráb se v případě potřeby postarají i o exteriér vašeho domu – součástí komplexního portfolia malířských a natěračských služeb jsou i nátěry fasád v Českých Budějovicích a okolí.

Přidat komentář