Jak by měl vypadat správný dětský pokoj?

Dětské království by mělo splňovat několik účelů. Tím je dostatečný prostor na hraní, koutek pro přípravu do školy a klidné místo na odpočinek a spánek. Dětskému pokoji by měly vládnout hravé, příjemně sladěné barvy a zároveň dbáme na vybavení kvalitním a bezpečným nábytkem.

Dětský nábytek, který má styl

Dětské pokoje v mnoha případech vypadají jako nepřehledné skladiště hraček. Výběr vhodného nábytku dodá pokoji řád, neboť dostatečný úložný prostor zvyšuje možnost, že bude pokoj působit uklizeným dojmem. I když to v praxi často nebývá u dětí pravidlem. Základním nábytkovým vybavením dětského pokoje je postel, psací stůl, šatní skříň a regál na hračky. Tento nábytek je možné pořídit jako komplet, nebo si ho můžete nechat zhotovit na míru. Zde je obrovskou výhodou přizpůsobení se dispozicím pokoje, takže je ideálně využit každý centimetr, zejména pokud se jedná o atypický prostor.

Když máte doma studenta

Studentské pokoje už nehýří barvami ani hračkami. Dospívající potřebují hlavně soukromí a dostatek místa na všechny svoje aktivity. Dorůstající děti si už chtějí pokoj zařídit podle svého, takže je třeba se domluvit na řadě kompromisů. Studentský pokoj odráží individualitu dítěte, proto byste se neměli snažit násilně ji potlačovat. Studentům určitě uděláte radost kvalitou, funkčností a netradičně řešeným nábytkem.

Obývací pokoj jako středobod domácnosti

Obývací pokoje jsou místem, kde se nejčastěji setkává celá rodina. Proto by měly vyzařovat příjemnou atmosféru, abychom se v nich nejen my, ale i naše děti, cítili pohodlně. Nedílnou součástí této místnosti je dostatečně prostorná sedací souprava a obývací stěna. Vše ladíme v jednotném stylu, v barvách tón v tónu a nezapomínáme na osvětlení. Jistě se nikomu nebude líbit relaxovat v ponuré místnosti bez nápadu.

Přidat komentář