Barvy, laky a Ceresit chrání váš domov

Každý potřebuje opečovávat. Nejen lidé, ale i věci. Náš domov a jeho zařízení. Díky preventivním opatřením ušetříte mnoho peněz, které byste za pár let vložili do nákladných oprav.

Jak vybírat ochranné laky?

Každý povrch, který je vystavován opotřebení, vyžaduje jednou za čas nový preventivní film, jenž ho uchrání před stárnutím. Kov nesmí zreznout, dřevo by nemělo plesnivět. Ideálními prostředky jsou laky či barvy s ochrannými prvky. Záleží na tom, k jakému účelu je zakupujete. Pokud máte dům obehnaný drátěným plotem, vyberte si lak, který zabrání tvorbě rzi. Jestli potřebujete natřít okna, aby nehnila nebo aby se do nich nedali červotoči, využijte prostředek, jenž chrání před těmito vlivy. Laky mohou být transparentní, a tudíž neruší původní barvu. Jestli ale chcete změnit i kolorit daného objektu, můžete použít barvy, které brání povrch i dodávají nový vzhled.

Vhodně zvolený lak propůjčí materiálu dlouhověkost a trvale krásný vzhled.

Barvy laky – rozdělení

Pokud pracujete s těmito prostředky poprvé, ze začátku budete zmatení, protože na trhu je mnoho produktů. Jak barvy laky vybírat? Podle několika kritérií, záleží, co od nich očekáváte. Chcete-li, aby lak nezapáchal a aby rychle zatvrdl, vezměte si k ruce ten vodou ředitelný. Hodí se na předměty, jež jsou ve velmi dobrém stavu, a lak představuje jen lehčí prevenci. Máte-li vzácnější dřevěný kousek, který už například zažil více generací ve vaší rodině, raději jej ošetřujte syntetickým prostředkem na dřevo. Schne sice pomaleji a je více cítit, ovšem na jeho účinnost budete pět ódy. Velmi oblíbené jsou polyuretanové laky. Oceníte jejich pružnost a také stálost barvy. Opět se hodí na objekty, na nichž vám záleží. Opravdu široké spektrum využití mají laky olejové, které hýčkají interiérové prvky i externí plochy. Oceníte je zejména pro jejich vysokou odolnost proti vlivům počasí. Existují také epoxidové laky, jež jsou postaveny na bázi odolnosti proti vysokým teplotám. Jednotlivé produkty mají ovšem ještě mnoho přídavných ochranných složek. Pokud máte na půdě sýpku, která hnije, určitě využijte nátěr, který tomuto procesu zabrání. Ještě vám poradíme, že před lakováním samotným můžete využít potěrů, ošetřujících daný povrch. Opět to může být prostředek proti roztočům, tvorbě plísní či houbám.

S vlhkostí zatočí Ceresit

Nemusíte ani bydlet v rodinném domě a stejně můžete bojovat s vlhkostí. Zatímco péče kolem bytu není tak náročná, co se týká právě nátěrů, vlhkost i plísně vás mohou potrápit v bytě. Nejčastěji v koupelně, kde se na stěnách tvoří plísně. Pokud sušíte prádlo v pokojích, vlhkost se rovněž zvyšuje. Můžete to zpozorovat na orosených oknech nebo na dveřích, které nejdou zavírat, protože bobtnají. Nezapomeňte, že výskyt plísní a vlhkosti nesvědčí ani vašemu zdraví. Proto se snažte je ze svého domova odstranit. Jak? Zkuste Ceresit. Řadu mnoha produktů, určených k různým účelům. Mohou to být absorpční sáčky, které pohlcují vlhkost v opravdu malých prostorech, jako je skříň. Do místností samotných můžete využít tabletový systém, který pohlcuje nejen vlhkost, ale i pachy. Funguje na principu cirkulačního systému a je to horká novinka na trhu. Dostane-li se situace do stádia, kdy se objeví plíseň, což se může přihodit v koupelně, stačí postiženou plochu nastříkat efektivním sprejem, který vás plísně zbaví.

Ceresit s vlhkostí zatočí. Využívá k tomu efekt 360° cirkulace vzduchu.

Barvy laky i Ceresit jako prevence

Nenechte vše zajít až do krajnosti, kdy budete muset pozvat řemeslníky a platit tisíce za opravy vašeho domova. Stačí dřevěné, kovové či jiné povrchy chránit efektivním způsobem, jenž prodlužuje životnost těchto ploch. Jednou za čas natřít tato choulostivá místa zvládnete i vy sami a bude vás to stát pár korun. Jakmile ale necháte dům, nábytek či jakékoli jiné zařízení chátrat, buď o ně přijdete, nebo je draze zrenovujete.

Přidat komentář